Norylsk “Catholic Dictatorship”

Norylsk Catholic DictatorshipWydawca: Selfmadegod Records

Norylsk to miasto w głębi Syberii. Rosyjski przemysłowy moloch. Podobno najbrzydsze miasto na świecie. Lubię podróżować i dla mnie taka rekomendacja jest na tyle silna, że zaczynam kombinować jak się tam dostać.

Ale dziś nie o podróżach, ale o kolejnej płycie naszych rodaków. Norylsk z Włocławka postanowił skalać tą ziemię drugim grindowym wymiotem zatytułowanym „Catholic Dictatorship”. I jestem naprawdę poruszony. Chyba żadna grindowa płyta od czasu zeszłorocznego „Degenerate” Z Dupy Do Ryja nie zrobiła mi tak dobrze. Jest to klasyczne nakurwianie z przytupem w stylu, jaki kochają wszyscy fani grinda. Wokale to głębokie growle, piski, wrzaski i pojawiająca się okazyjnie trzoda chlewna. Zastanawiają mnie też teksty. Nie mogę się doczekać zakupu CD, bo ciekawość moja w tej materii jest wielka. Mamy na płycie też takie kwiatki jak fragment przemówienia członka pisowskiego kato – komanda pani poseł Beaty Kępy rozpoczynającego utwór „Mental Selection”. Na tej płycie sporo jest o polityce i o tym, że na religie trzeba szczać szerokim strumieniem śmierdzącego moczu. Przynajmniej tak z moich domysłów wynika. Jak dla mnie podkreśla to trend w grindzie, według którego odchodzi się od tematyki fekalno – autopsyjnych na rzecz poważniejszych problemów a w skrajnych przypadkach takich dziwactw jak weganizm. Kolejny plus tej płyty to teksty po polsku. Nie jestem pewien czy wszystkie, ale język Mickiewicza bardzo ładnie prezentuje się w grindowej otoczce. Jedyne, do czego się muszę czepić to okładka „Catholic Dictatorship”, która jest, pisząc kulturalnie średnia.

Nie zmienia to faktu, że muzyka Norylsk jest bardzo przyjemna. W takie upały chujowo słucha się black metalu za to grind wchodzi mi jak woda. Polecam.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. F.K.K.  
2. Product of Lobotomy  
3. Potential and Flesh  
4. Mental Alienation  
5. Sexual Apartheid  
6. Mental Selection  
7. Children of the Political System  
8. Political Monologue  
9. Opec Paradox  
10. The Run  
11. The Pilgrimage to the Holy Places  
12. The Face of Death  
13. The Whore Across the Ocean  
14. The Creator

 

Autor

878 tekstów dla Chaos Vault

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *