Necrostrigis „Night Forest Death – Warriors of TTF” / „Blackness Fullmoon Blood”

nec

Wydawca:  Blackness – Discipline Productions

Night – Witches Sabbath Records

To kolejny i ostatni zarazem materiał Necrostrigis, który recenzuje jeszcze w starym roku. W zasadzie to dwie EP-ki, które postanowiłem zrobić za jednym zamachem, czy tam wymachem. Poszło szybko, bo całość, to tylko 4 utwory. Mam nadzieję, że czegoś nie popierdoliłem i dobrze wszystko odcyfrowałem z opisu kasety, który wysłał mi Wened.

Wyobraźcie sobie, że na tych dwóch EP-kach, widać wyraźny przełom i duże zmiany w muzyce Necrostrigis. Sporo tu progresji i nie brakuje też lekkich muśnięć psychodelii. Bogate instrumentarium zapewnia nam mnogość wrażeń, a każdy odsłuch tych materiałów jest drogą pełną niespodzianek i odkryć. Dodam, że ścieżka, którą chce podążać Necrostrigis może zaprowadzić zespół na szeroki wody mainstreamu, sławy, splendoru i lejącego się strumieniami Johny Walkera.

No, a teraz bądźmy poważni. Wened od 3lat orze swoje black metalowe poletko o nazwie Necrostrigis. Doskonale wie co chce osiągnąć, a także jakimi środkami (najprostszymi jakby ktoś nie wiedział) ma do tego dojść. Ustalmy, że doświadczenie w tej materii ma jak mało kto. Nic w muzyce się nie zmienia, bo i nie ma tutaj takiej potrzeby. Jeśli spojrzymy na te cztery utwory podzielone na dwie EP-ki, to zdecydowanie lepiej wypada „Blackness Fullmoon Blood”. „Night Forest Death – Warriors of TTF” to z kolei dwa covery. Odpowiednio Legion i Mysteries. W przypadku obu wydawnictw zasada moim prywatnym zdaniem jest taka sama. Jesteś fanem Necrostrigis i innych projektów Weneda? Bierz. Nie jesteś? Nie bierz.

Oba materiały wyszły na winylu i to chyba jedyny format w jakim można je obecnie dostać. Recenzja krótka, bo i nic nowego tutaj nie ma. I mnie to cieszy. Przynajmniej coś stałego na ten kończący się rok.

Ocena: Blackness – 7/10

Night – 6/10

Tracklist:

01. Sabat Umarlych Potepiencow (Dark Wood of Necrorituals)
02. Tajemnice Rogatej Pelni Ksiezyca

01. Warriors of Fullmoon (Legion cover)
02. Place of Death for Warriors (Mysteries cover)

Autor

3753 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *