Madrost “Into the Aquatic Sector”

Madrost Into the Aquatic SectorNawet nie spodziewałem się, że ten krążek będzie całkiem w porządku, bo co ostatnio wezmę na tapetę jakiś thrash/death metalowy projekt to zaraz okazuje się kupą, której mi się nie chce nawet recenzować.

A Madrost mnie zaskoczyło całkiem pozytywnie – głównie dwoma rzeczami. Pierwsza, to nieoszukiwana agresja. Wiecie jak to jest, w większości ostatnio zespoły thrash metalowe są tworzone przez dzieciaków, które w ten sposób chcą odreagować niesprawiedliwość świata polegającą na tym, że mama z tatą nie chcą kupić im kolejnej gry. Tutaj widać, że po pierwsze panowie są chyba ciut starsi niż liceum, a po drugie – ich agresyjny przekaz wypada autentycznie. Drugi powód to zaskakująco sprawny wokalista, który miło wyciąga górę – nie fałszuje ani nie popada przy tym w śmieszność, co zdarza się dość często. Ponadto faktycznie nieźle słucha się „Into the Aquatic Sector”. Jest szybko i mocno, ale nie wzorują się przy tym na nowofalowych inspiracjach, raczej na ciężkim death/thrash metalu z początku lat dziewięćdziesiątych, w stylu Demolition Hammer, oczywiście Slayer, Sadus, a chwilami nawet z Malevolent Creation może się kojarzyć ta muzyka. Czas trwania – mniej niż „Reign In Blood”, więc też super. Ba, kończy się nawet dość niespodziewanie, pozostawiając niejaki niedosyt, że to już – co może chyba być najlepszą rekomendacją.

Bardzo fajna płyta, bardziej mi się podoba niż niejedna młodociana gwiazdka upchnięta na trasę z naprawdę dużą nazwą, tylko dlatego, że miała odrobinę szczęścia. Jak gdzieś przydybiecie, to zapoznajcie się.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. The Unknown  
2. From Beneath the Snow  
3. Universal Energy  
4. Operation: Xenomorphic Protocol  
5. The Oceanic Prelude  
6. Subterranean Nightmare  
7. Into the Aquatic Sector  
8. Depravity
Autor

12278 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *