Likvann/Gravkors „Split”

splitlik

 

Wydawca: Werewolf Promotion

Rok pasowałoby pewnie skończyć czymś spektakularnym. Fajerwerkiem, ruskimi z omastą lub w ostateczności gołą babą, ale będzie Wam musiał wystarczyć split Likvann i Gravkors. Przynajmniej ze strony Kejosa. Reszta we własnym zakresie.

Całkiem niedawno recenzowałem pełnowymiarowy debiut Likvann, mam więc muzykę tego jednoosobowego projektu na świeżo. Prosty, chamski black metal za nic mający religijne uniesienia i chóry aniołów upadłych. Likvnn plwa też na płaczliwych, wrażliwych chłopców, co to wiecznie w depresji, zagryzając ziołowymi antydepresantami, tworzą swój dsbm. 3 utwory prezentowane przez Skabba spodobają się tym, którzy nad wszystko przekładają miłość do banalnych riffów, brzydoty, brudu i punkowego feelingu. Mniej więcej tak. Tak jak w przypadku pełnowymiarowego debiutu, tak i tutaj, jest pewien poziom powyżej którego Likvann nie podskoczy, ale też i niżej niego nie zejdzie. Słowem – środek tabeli. Gravkors mi był do tej pory nieznany, a przynajmniej na obecną chwilę sobie nie przypominam, żebym słyszał. Na tle pierwszych na płycie utworów Likvann, ten dwuosobowy hord jawi się jako bardziej poukładany i skomplikowany (podkreślam raz jeszcze „na tle”) black metal Dużo więcej tutaj też melodii na której dłużej można zawiesić ucho, ba, ponucić nawet. Wieje też Norwegią. Gravkors raczył był się z nami podzielić trzema utworami z których najlepiej w moim odczuciu wypada pierwszy. Podsumowując cały split to Likvann vs Gravkors 0:1. Przynajmniej na dzisiejszy, kończący rok dzień.

Materiał może nie jakiś porywający, ale posłuchać raz na czas jakiś można. Płyta stoi w Werewolf Promotion po 20 zeta, więc nie pieniądz.

Ocena: 6/6,5 na 10

Tracklist:

01. Likvann – Piggtrad
02. Likvann – Ruiner og Brann
03. Likvann – Skjorbuk
04. Gravkors – Underjordens Kall
05. Gravkors –
06. Gravkors – Kraftsalg

Autor

3701 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *