Kult of Taurus „Adversarial Paths: The Sinister Essence”

Kult of Taurus  Adversarial PathsThe Sinister EssenceWydawca: Forever Plagued Records

Nad muzyką Greków z Kult of Taurus pochylałem się już przy okazji recenzji ich splitu z Erevos Aenaon. Niby mi się podobało, ale nie przypominam sobie, żebym po recenzji wysłuchał jakiegokolwiek innego materiału Greków.

Zmieniło się to gdy w ręce me wpadł najnowszy długograj tego horda zatytułowany „Adversarial Paths: The Sinister Essence”. Panowie ze współczesnej Hellady serwują nam prosty w formie i przekazie black metal zagrany w stylu, z jakiego słynie ich kraj. Utwory budowane na nieskomplikowanych riffach, sporo melodii i muzycznego minimalizmu. Zawsze dobrze posłuchać kapeli, która skupia się na pomyśle, a nie gitarowej masturbacji. Choć w tym wydawnictwie Kult of Taurus czegoś mi ewidentnie brakuje. Rozkładając kawałki na czynniki pierwsze mam wrażenie, że jest dobrze jednak płyta, jako całość zwyczajnie nudzi. Umyka mi gdzieś ta muzyka, komponuje się z dźwiękami tła. Nie rozumiem do końca tego zjawiska. Szczególnie nie leżą mi pierwsze kawałki. Trochę zniechęcają one do dalszej eksploracji „Adversarial Paths: The Sinister Essence”. Ale im dalej brniemy w płytę, tym robi się ciekawiej. Bardziej podoba mi się jak Kult of Taurus w momentach, kiedy ich muzyka nieco przyśpiesza. Jest to bardzo sympatyczna odmiana po tych wolnych fragmentach, które wywołały u mnie ostentacyjne napady ziewania.

Ciężko mi wydać jednoznaczną opinię na temat „Adversarial Paths: The Sinister Essence”. Granie jest niby takie, jakie powinno na greckiej ziemi powstawać, ale czegoś mu brakuje. Są na tej płycie momenty pospolitej nudy. Nie chcę jednak całkowicie mieszać tej płyty z błotem, bo ma ona jakąś wartość artystyczną. Wlałbym jednak żeby na następnym wydawnictwie znalazła się nieco ciekawsza muzyka.

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. Channeling Consciousness  
2. Black Embrace  
3. Edafio I  
4. The Piercing Conjunctions of the Sinister  
5. Cordially Baneful  
6. Through Lunar Wombs  
7. Vibrating Crossroads  
8. Arch of Exceedance

 

 

Autor

844 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *