Krigblast „Power till Demise”

kriglastWydawca: Selfmadegod Records

Możecie sobie kiwać głowami z politowaniem, ale jestem człowiekiem, co kawy nie pije. Bo nie lubi. Zastępuje sobie ten napój innymi wynalazkami (nie, nic chemicznego hehe). Zasadniczo nie jest to problem, bo wystarczy, że dostarczymy organizmowi sporej ilości substancji pobudzającej. W zasadzie taką substancję wprowadza się doustnie, ale można i dousznie.

Tak dousznie. Taką „substancją” pobudzającą jest dziś dla mnie debiutancki album amerykanów z Krigblast zatytułowany „Power Till Demise”. Grupa, mimo że dopiero powstała to myślę, że powinna być znana wielbicielom amerykańskiej sceny grindcore ze względu na osobę maestra, czyli pana Shana Mclachlana. Nie jest to do końca moja bajka muzyczna, ale weszła mi ta płyta bez jakiejkolwiek przepity. Słychać tu mnóstwo muzyki, która sprawia, że w żyłach krew krąży szybciej a szyby drżą w okiennicach. Baza wypadowa to punk / crust. Sporo tu starego dobrego hardcora i thrash metalu. Co ciekawe jest tu też element tej bardziej rock’n’rollowej sceny black metalowej. Najlepszym przykładem tej teorii niech będzie fakt, że na zakończenie krążka mamy cover samego Darkthrone „Transilvanian Hunger” odegrany w bardzo fajny sposób. Może na tym kończą się podobieństwa do black metalu, ale element ten bardzo ładnie wpasowuje się w całość albumu. Albumu, który faktycznie wciąga. Dodatkową zaletą jest czas jego trwania: niewiele ponda pół godziny.

Generalnie jest to 30 minut porządnego prania po mordze, więc taki sparing powinien każdemu wystarczyć. Jak byście mieli kiedyś okazję bliżej zapoznać się z tą kapelą to szczerze i z całego serca rekomendują posłuchanie sobie „Power Till Demise”. Zero oryginalności, zero transgresji a ile radości hehe.

Ocena: 7,5/10

Tracklist:

1. Burn It All
2. The Lies
3. Awaken The Nightmare
4. No Mockeries
5. Watch Them Die
6. Power Till Demise
7. Shattered Reflections
8. Destroy The Hive
9. Voices of Wrath
10. Cut Through
11. The Kill
12. Fully Charged
13. A Vision For You
14. Transilvanian Hunger

Autor

859 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *