Iron Kobra „Dungeon Masters”

Wydawca: Dying Victims Productions

Jak ja nie lubię takich introsów, podniosłych jak przemówienia na szkolnych akademiach i zazwyczaj na temat podobnych bzdetów. Nie lepiej to od razu przymłócić gitarą w czachę?

Co mnie tak na dzień dobry zniesmaczyło? Ano jakieś przemówienie wysmarowanego oliwką wojownika, otwierające debiut niemieckiego Iron Kobra. Pewnie się już domyślacie, że „Dungeon Masters” to heavy metal? Ano heavy metal. Przyjemny, acz nie porywający nadzwyczaj. Solidny – to na pewno. Oparty na klasyce, przede wszystkim Judas Priest – na przykład taki „Metal Rebel” to niemal dosłowny hołd dla ekipy Roba. Ale są i inne wpływy, głównie NWOBHM, sporo tutaj na przykład również inspiracji zespołem Tank, Saxon, oczywiście Żelazną Dziewicą – no klasyką, co tu dużo mówić. Można też usłyszeć speed metalowe patenty, przede wszystkim w „Speedbiker” – szczerze mówiąc, szkoda, że nie ma ich więcej – i jeszcze ten niemiecki język, hehe… Dlatego taka muzyka nie może się nie podobać, chyba, że ktoś nie słucha w ogóle tej szlachetnej odmiany metalu. Ja tam lubię, ale tak jak zaznaczyłem na wstępie, Iron Kobra nie wybija się poza pewien poziom, a i samo Dying Victims Productions ma lepsze zespoły pod swoimi skrzydłami, aczkolwiek – poziom Niemców jest niezły. I tylko niezły.

Poszukać „Dungeon Masters” jednak Wam nie zaszkodzi, bo miło grają. Pod piwko w sobotę, tak jak u mnie – perfekt.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Intro    
2. Dungeon Master    
3. Valhalla Rock    
4. Metal Rebel    
5. Born Under the Tower    
6. Heavy Metal Generation    
7. Black Magic Spells    
8. Ronin    
9. Druid’s Call    
10. Speedbiker    
11. Thousand Fire City

 

Autor

12012 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *