Iron Jaws “Guilty of Ignorance”

Iron Jaws Guilty of IgnoranceWydawca: Pure Steel Records

Iron Jaws to włoska kapela, a jak wiadomo Włosi pełni temperamentu są. No i muzykę bardzo tempreamentną grają – zwłaszcza, jeśli ktoś lubi wysokooktanowy speed metal.

Oczywiście w przpadku tej muzyki świat stanął w latach osiemdziesiątych i ani drgnie. I w to mi graj! „Guilty Of Ignorance” jak dla mnie jest kawałem świetnej muzyki, uwielbiam to – pędzące riffy, wrzeszczący wokal, świetne melodie, chóralne refreny, czysta esencja wąsatego speed metalu. Zespół brzmi bardzo pod Exciter lub Agent Steel, a gdy wchodzą wspomniane już chórki w refrenach, wówczas przed oczami (może raczej uszami) staje nam Running Wild jako żywy. Recenzja pisana jest w sobotę, pod dłonią zimny Leżajsk, więc i muzyka idealnie pasuje pod moment. Okładka może i przypomina tę z Eddiem Sędzią z „Ten Years”, no ale i w zasadzie jakby się uparł to i odrobinę ich dwóch pierwszych albumów by u Iron Jaws odnalazł. I Motorhead nawet, bo dlaczego by nie? No sami widzicie, osobiście nie mogę przejść obojętnie koło tych dźwięków, jak tylko z pięściami w powietrzu i machającym łbem. I pytam się – dlaczego w Polsce tak nie grają, tylko wszyscy kopiują Exodus i Slayer jak kurwa nakręceni? Dlaczego mało kto potrafi, jak Włosi, znaleźć inspirację w speed metalu? Olbrzymia szkoda, zwłaszcza, jeśli ktoś zagrałby to z taką werwą jak Iron Jaws.

Guilty Of Ignorance” pokazuje, że paradoksalnie nawet nieoryginalność może być ciekawa – jeśli akurat kopiuje się coś innego niż ogromna większość dookoła. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 8/10

Traklist:

1. No Speed Limit    
2. Guilty of Ignorance    
3. Shoot the Dead    
4. Witch Hunters    
5. Metal Merchants (Hallow’s Eve cover)    
6. Overinsanity    
7. Battlefield    
8. H.B.M.B.    
9. Nuclear Disaster    
10. Speed Metal Command    
11. VX (bonus track)    
12. Predator (bonus track)

 

Autor

12460 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *