Hideous Divinity „Cobra Verde”

Hideous Divinity Cobra VerdeWydawca: Unique Leader Records

Włosi z Hideous Divinity – ktoś ich kojarzy, bo ja na przykład dotychczas nie miałem przyjemności. Lecz Unique Leader Records dba o promocję, więc w końcu zapoznałem się z ich muzyką.

A skoro już padła nazwa tej wytwórni to wszyscy wiecie, co skrywa w sobie „Cobra Verde” – brutalny i techniczny death metal. Z jednej strony panowie nawet nie silą się na powtórne wymyślenie koła, z drugiej – to koło toczy się całkiem sprawnie i przyjemnie. Połamany i dosadny decior wyciśnie Was jak cytrynkę do ciepłej herbatki – usłyszycie tylko cichy gruchot kości. Zasadniczo – „Cobra Verde” spodobało mi się już przy pierwszym przesłuchaniu. Nie rozjebało mnie po kątach, ale właśnie po prostu spodobało. Słychać tu mnóstwo wpływów albo inaczej – ja mam mnóstwo skojarzeń przy muzyce Hideous Divinity. Trauma, Cannibal Corpse, Morbid Angel, Hate Eternal, Suffocation i kupa innych. Jest brutalnie, skomplikowanie, brzmi dobrze i w zasadzie nie za bardzo jest się do czego przyczepić. Chwalić może też nie ma zbytnio za co, bo Hideous Divinity nie wybija się ponad średnią.

W zasadzie zespoły trzymające się technicznego brutal death metalu są dla mnie dość podobne, niektóre tylko odgrywają swoją muzykę lepiej, a inne gorzej. Hideous Divinity znajduje się w tej pierwszej grupie.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. In My Land I Was a Snake  
2. The Somber Empire  
3. Cobra Verde  
4. Salt in Martyr’s Tear  
5. Sinister and Demented  
6. Desolation Within  
7. Alonest of the Alone
8. Adjinakou  
9. The Last and Only Son (Ripping Corpse cover)

 

Autor

12149 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *