Devil Emissary „Evangelic Decimation”

devil

 

Wydawca: Under the Sign of Garazel Productions

Po prawie dwóch latach od ukazania się debiutu mamy możliwość zapoznania się z drugą płytą Devils Emissary. Mierzyłem się z tym materiałem wiele razy i tak szczerze powiedziawszy to nie wiem. Czego?

Ano chociażby tego jaki jest cel muzyki znajdującej się na tym krążku. Debiut nie powalał, a do tego miał „takie o” brzmienie. Trwał 42 minuty i ciężko było się zmusić do przesłuchania za jednym podejściem. Teraz miało być lepiej (tak przynajmniej zakładałem). Poprawiło się brzmienie. I… i kurwa w zasadzie nie wiem co więcej napisać. Black metal prezentowany przez Devil Emissary jest mi kompletnie obojętny. Nie rozumiem jak wspomniałem celu. Okej, jest jakiś koncept liryczny. No i jest muzyka. Raz szybciej, innym razem wolniej. Ot i tyle. A nie, przepraszam, jest jeszcze przejmująca, piszcząca bieda na spółkę z nudą. W porównaniu do debiutu Panowie skrócili materiał o przeszło 3 minuty. Niewiele to zmienia z mojej perspektywy. Nie potrafię wykrzesać w sobie chociażby odrobiny jakichkolwiek względnie pozytywnych uczuć do tej płyty. Przeszło 39 minut z których przez powiedzmy 2 tygodnie, będę pamiętał ze 4 fragmenty w tym jedyny wałek po polsku (w którym mam wrażenie męczą się wszyscy z wokalistą na czele). Po miesiącu zapomnę i te momenty. Po raz kolejny materiał jest dobrze wydany i… tyle. Nie idzie za tym zawartość muzyczna. Przynajmniej dla mnie. Debiut był średni, drugi materiał jest w zasadzie taki sam. Jak w przypadku tego pierwszego liczyłem na coś więcej „być może w przyszłości”, to po „Evangelic Decimation” powątpiewam, czy dalsze brnięcie tą drugą jest pomysłem sensownym.

Zawiodłem się. W sumie to szkoda, bo zwiastujący płytę tytułowy utwór, kiedy usłyszałem go po raz pierwszy zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Niestety całość mocno to zweryfikowała. Płyta średnia i tyle.

Ocena: 5,5/10

Tracklist:

01.Impure Spiritual Forces
02.Pillars of Transgression
03.Sunfall
04.Evangelic Decimation
05.Chapel of Rotting Saints
06.Sacred Flesh Violation
07.Supremacy of Fallen Angels
08.Gospel of Serpent Rites
09.Splendor Wiary

Autor

3786 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *