Devathorn / Blaze of Perdition „418 – ATh IAV”

bop devathornWydawca: Third Eye Temple

Ostatnio było sporo szumu wokół Blaze of Perdition, jednak takiego szumu nikt nie chciał… Sprawy jednak toczą się dalej i niedawno światło dzienne ujrzał materiał tej hordy z Lublina dzielony z greckim Devathorn. Wydany został przez młodą wytwórnię Third Eye Temple, która mam nadzieje będzie się rozwijać i dostarczać nam sporo dobrych strzałów. Ale nie o tym miało być.

Zacznę standardowo od omówienia dokonań poszczególnych kapel na tym wydawnictwie. Na pierwszy ogień Devathorn. Goście grają dość typowy Black Metal w stylu, który można by opisać, jako religijny. Toporny, gęsty, chciałoby się rzec wręcz uduchowiony, hehe. Z tych dwóch utworów jak dla mnie „Diadema MMXII” zdecydowanie lepszy, choć od razu uprzedzam: cześć zajmowana przez Greków to raczej omijane w moim odtwarzaczu utwory. W przeciwieństwie do Blaze of Perdition. Zachwyciły mnie te dwa numery. Po pierwszym odsłuchu stwierdziłem, że to najlepsze, co Lublinianie nagrali do tej pory. Mimo przesłuchania tego splitu wiele, wiele razy dalej podtrzymuje to zdanie. Kapitalny materiał, świeże spojrzenie na własną twórczość. Wydaje się, że to naturalna droga ewolucji tego zespołu. Kompozycje są świetnie zaaranżowane z mnóstwem pomysłów i smaczków. Doskonale się tego słucha nawet za którymś razem z rzędu. Dalej utwory potrafią zaskoczyć. Do tej pory twórczość Blaze of Perdition można było śmiało określić słowami: dobra muzyka. Teraz jest to coś więcej. Nabrali chłopaki rozpędu. Szkoda, że w takim momencie musiało się wszystko zjebać.

Mam nadzieję, że dane im będzie wystąpić jeszcze na żywo i skopać mi dupsko tymi numerami! Niedługo też Blaze of Perdition wypuści split z Australijskim Erebus Enthroned. Już zacieram ręce hehe.

Ocena: Devathorn: 7/10 Blaze of Perdition: 9,5/10

Tracklist:

1. Devathorn – The Venomous Advent
2. Devathorn – Diadema MMXII
3. Blaze of Perdition – Abbey of the New Aeon
4. Blaze of Perdition – Between Two Crescent Moons
Autor

863 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *