Desert Crone „Distorted Solitude”

desert croneWydawca: Bloodsoaked Records

No nie powiem, z rana taki cios, w tak ciepły dzień – człowiek od razu ma ochotę wypić czteropak na śniadanie. Wszystko za sprawą debiutantów z Desert Crone.

Zespół pochodzi ze Szwecji, a to nad czym się dzisiaj pochylę jak garbaty nad krzyżówką jest ich pierwszym demem w ogóle. Zatytułowali je „Dostorted Solitude”, nagrali na setkę, zmiksowali a ponoć wszystko trwało pięć godzin. I to czuć – bo dla mnie improwizacja w takiej muzyce jest bardzo ważną rzeczą. A co to za muzyka? Doom metal. Chropowaty, trzeszczący i odpychający doom. Najsilniejsza inspiracja? Na moje ucho to Electric Wizard. Zaryzykuję stwierdzenie, że brzmienie jest w zasadzie skopiowane z takiego „Witchcult Today”. Kiedy indziej Saturnalia Temple kłania się w pas, choć może na „Distorted Solitude” mniej słychać psychodeliczno – okultystycznych wycieczek w nieznane. Więcej tutaj natomiast duszących oparów tetrahydrocannabinolu wymieszanych z zapachem świeżo otwartego piwa. Podoba mi się to co nagrali panowie na swojej demówce, bo i wzorce mają dobre i lekcje odrobili i grają podobnie do swoich mistrzów. Wokal jedynie bardziej mi się podoba w wykonaniu liderów, a nie tych naśladowców – gardłowy Desert Crone operuje takim dość rozwrzeszczano – zachrypniętym głosem, ale nie jest i tak tragicznie.

Nie ma tego wiele, ledwie trzy numery i niecałe dwadzieścia minut, a przyjemność w słuchaniu całkiem całkiem. Zasadniczo polecam i czekam na kolejne wydawnictwa – pokładam w nich nadzieję.

Ocena: 7/10

Tracklist:

01. A Mourning Prayer (Dreadful Cries)

02. Earth Savage Garden

03. Shadowmaster

 

Autor

11962 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *