Blakulla „Hymns to the Past Glory”

Blakulla

 

Wydawca: Lower Silesian Stronghold

Mniej więcej dwa lata temu miałem możliwość obcować z debiutem projektu co się zowie Blakulla. Nie wywarł on wtedy na mnie zbyt pozytywnego wrażenia, aczkolwiek wyrażałem nadzieję, że coś z tego może kiedyś będzie, bo zadatki były. No i się sprawdziło.

 

Powiem szczerze, narobił mi odpowiedzialny za ten projekt Surtr , ochoty na pełnowymiarowy materiał. Mam nadzieję, że drugi już długograj niedługo się pojawi. Na razie jednak, od pewnego już czasu, wkręcam się w klimat zaprezentowany na „Hymns to the Past Glory”. Buduje go tutaj zarówno muzyka, jak i pełen emocji wokal. Zacznę od tego drugiego. Brzmi dla mnie przede wszystkim autentycznie, a to plus wspomniane emocje, buduje w moim przekonaniu wiarygodność muzyka. Kiedy Surtr wykrzykuje w pierwszym kawałku słowa „Return of the Old Magic”, to ja mówiąc kolokolwialnie mu wierzę. Nostalgia to słowo kluczowe w przypadku tego materiału. Black metal, który Blakulla prezentuje, jest pełny pewnego rodzaju mrocznej atmosfery i w tym wypadku nie jest to żaden slogan reklamowy, bo to czy LSS sprzeda 20 sztuk, czy 500 mi stanu konta nie poprawi. Nie spodziewajcie się tutaj niczego odkrywczego, ani przede wszystkim skomplikowanego. Przy którejś z ostatnich recenzji wspominałem, że zbudowanie klimatu na przysłowiowych trzech riffach jest trudne i nie wszyscy potrafią temu podołać. Blakulla na tej EP-ce (inaczej było w przypadku debiutu) zdecydowanie podołała temu zadaniu. Ten materiał nie nudzi mimo że jest dość prosty, również jeśli chodzi o tempo, bo wielkiej szermierki i wolt się w tej kwestii  tutaj nie spodziewajcie. „Hymns to the Past Glory” przykuwa bez wątpienia uwagę. To efekt samej muzyki, wokali i brzmienia. Ciekawa, chociaż bardziej „łagodna”, wersja „Dernier Bastion Blanc” Seigneur Voland.

I pstryk, płyta wyjęta z odtwarzacza. Bardzo często wraz z tym momentem, muzyka gdzieś tam ulatuje, bo po co w mózgu trzymać niepotrzebne śmieci. EP-ce „Hymns to the Past Glory” to nie grozi.

Ocena: 8/10

Tracklist:

01. Return of the Old Magic
02. Dernier Bastion Blanc (Seigneur Voland cover)
03. Nostalgia From Desolate Times

Autor

3725 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *