Aragon „Antichrist”

Created with GIMPWydawca: Werewolf Productions

O ile ten gość często pojawia się na łamach Chaos Vault, o tyle pod tym wcieleniem chyba po raz pierwszy. I czuję, że nie ostatni.

Mowa o krakowskim Aragon. Niedawno wydali nową EPkę zatytułowaną „Antichrist” z czterema numerami. Wydaje mi się, że te kawałki, albo przynajmniej ich część zostały nagrane bądź to na żywo, bądź to na setkę. A to wszystko z powodu brzmienia, które jest chujowe. Paradoksalnie, Aragon to zespół, który chyba najbardziej stara się kombinować (o ile można to tak nazwać) z wszystkich kapel, które tworzy Slav. Cholera, w przypadku „Antichrist” miałoby to może sens, ale brzmienie nie pozwala nam na szerszy uśmiech. Ja wiem, że ma być czuć piach w zębach, a cipki i pedały proszeni są o opuszczenie budynku i słuchanie w zaciszu Amon Amarth, ale kurwa – ta EPka chwilami tak mi buczy, że musiałem wyłączyć, żeby sprawdzić, czy przypadkiem sprzętu nie trafił mi szlag. Poza tym mankamentem Aragon muzycznie mi się podoba – jest agresja, z jednej strony prostota, ale z drugiej coś tam w tej muzyce się dzieje (albo faktycznie Slav już tak obniżył moje standardy pojmowania terminu „dziania się w muzyce”, heh). Myślę jednak, że jakby okrasił te kawałki lepszym brzmieniem, to mogłoby być zdecydowanie lepiej, bo to dość chwytliwy materiał – w sumie black/thrash niezłego sortu.

No, ale moje życzenia życzeniami, a jak znam życie Aragon pójdzie jak zwykle swoją drogą. Trochę szkoda

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. Antichrist  
2. Soluls Condemnation  
3. Seperate This World  
4. Suicide for All

 

Autor

11762 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

2 komentarze

  • Jak w czteropunktowej setliście można jebnąć dwa błędy? Że ogólną kanciastość tego angielskiego pominę milczeniem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *