Alcoholator „Coma”

Wydawca: High Roller Records

Alcoholator się spóźnił. Bo retro thrash już nie jest w modzie. To znaczy w Polsce jest, ale u nas wszystko jest z opóźnieniem. Z tym, że u nas za tą modą w większości podążają osobnicy, którzy nie mogą jeszcze samodzielnie kupić alkoholu.

A alkohol właśnie jest tematem przewodnim twórczości tych Kanadyjczyków. „Coma” zawiera dziesięć numerów i przeważająca większość z nich dotyka właśnie problemu społecznego jakim jest alkoholizm wśród młodzieży do sześćdziesiątego szóstego roku życia. Choć ja nie wiem, czy oni raczej go nie propagują, hehe – do muzyki, jaką gra Alcoholator aż się prosi o skrzynkę zimnego browara. Kanadyjczycy bowiem obracają się w sferze inspiracji zaczerpniętych niechybnie od fali thrashu z Bay Area oraz ich rodzimej Kanady (Razor i Exciter pozdrawiają nas z drugiego końca baru) i kilkoma elementami wziętymi z klasyki niemieckiego thrashopisarstwa. Jest więc czego słuchać. Szczerze, jakkolwiek podobnych zespołów jest krocie, tak Alcoholator nagrał całkiem niezły debiut. W porównaniu do takiego Blessed Curse, któych recenzowałem nie tak dawno, mają oni o wile więcej do zaoferowania wygłodniałym moshoholikom. U tych młokosów czuć przyjemność z grania, która – co lepsze – udziela się słuchaczowi. Może i jestem mało wybredny, ale łepetyna giba mi się przy Alcoholator, a o to przecież w pieprzonym thrash metalu chodzi.

Z czystym sumieniem polecam „Coma” każdemu odzianemu w dżinsową katanę maniakowi. Nie ważne, czy słucha on tej muzyki pół roku czy trzydzieści lat i pół roku. Solidny, thrashowy łomot. Zdrowie Alcoholator!

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Intoxication 101
2. Alcoholator
3. Catastrophic Violence
4. Abduction
5. Pounding Metal (Exciter cover)
6. The Chamber
7. Liquid Thrash
8. Drink Beer… or Die Trying
9. Break the Wall
10. Wasted (All the Time)
Autor

11510 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *