Skip to main content

Wydawca: Putrid Cult

W tytuł najnowszej epki Profanity Angel wkradł się chyba jakiś błąd… Nie powinna się ona nazywać „Holy Thrones Abolition” tylko: Szambo, szamba betonowe LEPSZYCH NIE MA !!! , bo jak inaczej nazwać ten sarkofag pełen smrodu, siarki i ludzkich odpadów? No nie idzie!
A i wyczytałem ostatnio pod jedną z naszych recenzji, że podobno w redakcji mamy jakieś odruchy na tle koprofilii, gdy słyszymy zespoły, które łupią war metale pod Blasphemy. Niestety nie tym razem…

Profanity Angel blisko bardziej do takiego Proclamation, wczesnego Incantation i naszego kochanego Temple Desecration niż zespołu Pana Czarne Wiatry & Spółka. Chociaż i tak przecież wszystko brzmi jedno i to samo… żarty jednak na bok.
Ekipa z Tych pełza po naszym podziemiu już ponad osiem lat i gdy zaatakowała wspaniałym demem w 2014 roku, potem zapadła się pod ziemię, żeby w 2018 przypomnieć o sobie tym samym materiałem zawartym jednak w splicie z Incinerator. I gdy już prawdopodobnie pół polski zapomniało, że taki twór jakkolwiek istniał, ten wylazł z kloaki i jeb!

Grad pocisków porządny, ale jak to bywa w takich przypadkach bardzo krótki, bo zaledwie 20 minut. Jednak nie ma co się podłamywać, bo materiał ma dużą wartość repetytywną i rozrusza każdą dyskotekę nawet puszczony już enty raz. Gitary tną, chłoszczą i spluwają prosto w oko, a perka dudni i udrażnia rury lepiej niż niejeden preparat. Przebrzydły zaś wokal, dzięki zapleśniałym pogłosom rozbrzmiewa niczym trąby apokalipsy. Gdy pierwszy raz puściłem całość na pełny regulator i wszystko to rykło i prychło to mama ze strachem w oczach wpadła do mojego pokoju i krzyknęła, że chyba coś się stało, bo słyszy, jak wojo jedzie. Taka jest potęga zawarta na tej epce.

Czy przyjdzie nam czekać kolejne osiem lat na kolejny materiał? Nie wiem. Oni pewnie też nie wiedzą… Jednak co by nie mówić to kawał porządnej muzy.

Ocena: 7/10

Tracklista:
1. Assault – Fall of the Outer Temples
2. Holy Thrones Abolition
3. Diávolos
4. Cleansing – Fall of the Inner Temples
5. Decimate the Holy Tome Scums

 

Wojtuś
331 tekstów

Chłopu się zachciało o black metalu pisać. Śmiechu warte...

Newsy

Nowy krążek Allfather

OracleOracle15 czerwca 2018
Newsy

Nowa epka Satanochio

OracleOracle1 grudnia 2010

Skomentuj