Skip to main content

Orthodoxy ShaarimothWydawca: Morbid Chapel Records

Już miałem przepraszać, że znów nie odrobiłem zadania domowego, bo nie znam tej kapeli, ale szczęśliwie sprawdziłem ich bio i widzę, że to co właśnie bezcześci dzisiejszą niedzielę jest ich pierwszym materiałem w ogóle.

Pozwólcie więc, że zaanonsuję Orthodoxy – hiszpańskich piewców śmierci. „Shaarimoth” to z kolei demo z pięcioma smolistymi strzałami, wyrwanymi diabłu z gardła. Czyli mam rozumieć, że mój krótki opis plus okładka już mniej więcej Was naprowadziły na odpowiedni trop? Rzeczywiście, brzmi to bardzo surowo, mnie na przykład pierwsze co przyszło na myśl to Crucifier, zwłaszcza z tymi cholernymi, diabolicznymi wokalami. Moim zdaniem Orthodoxy najlepiej wychodzi przy morderczych zwolnieniach, czuć wtedy smród piwnicy, a jak do wszystkiego na przykład w takim „Eucharist of a Black Doctrine” słyszymy dzwon to mnie już więcej nie trzeba. Potęguje to jeszcze ciężar tej muzyki – odczujecie to na własnej skórze przy „Thresholds of Omnious Death”, który powoli sunie, niczym kondukt żałobny, mniej więcej do połowy, gdy dostajemy death metalową nawałnicę. Między poszczególnymi numerami dostajemy też swego rodzaju interludia, wprowadzają dobry klimat.

Orthodoxy nagrało bardzo dobre, mocne demo. Maniacy piekielnego gruzu będą usatysfakcjonowani. Ja jestem bardzo.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Ritualistic Chants of Morbid Pale Flesh
2. Eucharist of Black Doctrine
3. Emanation
4. Threshold of Ominous Death
5. Darkness Yearns Withered Hopes

 

Oracle
17136 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Wieści od Gorgoroth

OracleOracle21 października 2010

One Comment

  • Vinyl pisze:

    I tak średnio odrobiłeś to zadanie, bo to one man band więc pisanie „ich” nie na miejscu 😛

Skomentuj