Skip to main content
Olsztyńska formacja Yfel 1710 wyda nakładem Pagan Records swój drugi pełnowymiarowy album „Zlatują się Ćmy”. Premiera zaplanowana jest na 4 listopada 2022 r. w formacie cyfrowym i CD. Zamówienia w przedsprzedaży są już dostępne w sklepie internetowym wytwórni.
Przed premierą albumu nowy utwór „Wszystko, co sprawi, że będzie was mniej” jest dostępny do odsłuchu:

Sam zespół o albumie mówi tak:
„A Diablice Bramę otworzą i lament radosny w przestworza wzniosą, przetną węzeł przeszłości, rozplączą węzeł przyszłości, by skąpać się w krwi tu i teraz. Bo krew ich jest Bramą, a z tamtej strony Ćmy nadejdą, lustra ich skrzydeł oślepią cieniem, przyniosą tutaj ciszę, która jest tylko Tam. Spojrzysz im w puste oczy, ujrzysz je w swym martwym śnie, w naszym wspólnym martwym śnie.”
„Ćmy, wysłannice nocy, przybędą spoza granicy naszego świata, „przyczynowego” świata śmiertelników. Uchyli się Brama, Bezprzyczynowość połączy się z obserwowalnym, fizycznym światem (Przyczynowością). Więc – niech «Zlatują się Ćmy»”.
Okładkę do „Zlatują się Ćmy” wykonał Robert A. von Ritter Illustrations, album został nagrany w Willa Wisielców Studio oraz Bat Studio, zaś miksem i masteringiem zajął się Michał Grabowski, blackteammedia.pl
Yfel 1710 wydał swój debiutancki album „Willa Wisielców” w 2020 roku oraz split z Martwą Aurą „Kali Yuga Boys” w lutym 2022 roku. Album „Zlatują się Ćmy” nagrano w składzie Klimorh, Góral, Skaven i Pająk, pomiędzy październikiem 2020 a marcem 2022.
Album „Zlatują się Ćmy” zespół dedykuje pamięci perkusisty zespołu – Pawła “Skavena” Walesiaka (1980 – 2020). Do Ołtarzy w Piekle!
Zespół obecnie przygotowuje się do występów na żywo.
Zlatują się Ćmy tracklista:
1 Wszystko, co sprawi, że będzie was mniej
2 Numinosum nocy
3 Barczewskie noce 2
4 Zlatują się Ćmy
5 Zbieracz Ciał
6 To, co jest moją Ciemnością
7 Na Szubienicznym Wzgórzu
8 Przybądź, Diable
9 Wzgórze Czaszek
10 Jesteś Bramą
Oracle
17138 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj