Skip to main content

Nowe dziecko death/thrash metalowego Sovereign jest gotowe i ukaże się 19 stycznia dzięki Dark Descent Records!

Zespół założony w Oslo w 2018 roku n.e. ma na swoim koncie trzy wydawnictwa: Iron Cast (singiel 2018), Sovereign (demo, 2019) i Neurotic (EP, 2020). Po trzech latach pracy nadszedł wreszcie czas na ukończenie zestawu debiutanckim albumem Altered Realities. Album wyróżnia się jako potężne dzieło sztuki ekstremalnego metalu old-school.

„Altered Realities to efekt nieustannie ewoluującej podróży, którą podjęliśmy jako zespół, od naszego startu w 2018 roku aż po nagranie albumu na początku 2022 roku”, reflektuje główny gitarzysta Tommy Jacobsen. W zespole towarzyszą mu były kolega z Nocturnal Breed Vidar Fineidet (gitara), a także perkusista Cato Syversrud i basista/wokalista Gravskjender.

„Dążyliśmy do przesuwania granic zarówno pod względem prędkości, jak i techniczności, jednocześnie zachowując groove i dynamikę. Nasze podejście do death/thrashu to gra między agresją o szybkim tempie a wolniejszym, bardziej zorientowanym na groove feelingiem. Tematy liryczne albumu odzwierciedlają wydarzenia i niepokój, które miały miejsce podczas pisania, i są samą w sobie podróżą.”

Dla fanów Nekromantheon, wczesnego Sepultury, Pestilence, Dark Angel, Demolition Hammer…

Oracle
16943 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Nowy album Septus

OracleOracle2 września 2016
Newsy

Wieści od Bisonte

OracleOracle10 czerwca 2020

Skomentuj