Mythrone Festival już za miesiąc! Infest, Ragehammer, Nuclear Holocaust i inni zagrają w Krakowie

W sobotę 21 marca 2020 w Krakowie odbędzie się Mythrone Festival, okolicznościowy koncert na 20-lecie działalności Mythrone Promotion. W Garage Pub wystąpi 7 formacji związanych wydawniczo z tą oficyną.
Zagrają:
 

Infest – death/thrash metal – Jagodina/Belgrad

——————————————————————————————-  
Infest – nazywany często bałkańskim Vader – to grupa działająca od 18 lat i mająca na koncie 5 albumów długogrających, z którym najnowszy „Addicted to Flesh” wypuściła niemiecka Defying Danger Records. W barwach Mythrone Promotion Serbowie wydali wiosną 2019 r. reedycję swojego debiutu „Anger Will Remain” z 2007 r. Infest to przede wszystkim doskonała, regularnie oliwiona machina koncertowa, obyta ze scenami w całej Europie.

Ragehammer – black/thrash metal – Kraków

——————————————————————————————-
Zespół nr 001 w katalogu wydawniczym Mythrone Promotion. Debiutancki „War Hawks” i żywiołowe koncerty zrobiły robotę, dzięki czemu Ragehammer szybko dołączył do żelaznej czołówki polskiego black/thrashu. W oczekiwaniu na to, co ma niebawem nadejść, Krakowianie przygotowali na marcowy festiwal okolicznościowy set, który można określić mianem „final old school performance”. Reszty proszę się domyślić.

Nuclear Holocaust – grindcore/death metal – Świdnik/Lublin

——————————————————————————————-  
Świdniccy grindowcy w 2015 r. przy wsparciu promocyjnym Mythrone Promotion z buta wjechali na scenę demówką „Mutant Inferno”. Od tego czasu wydali 2 longlplaye przy współpracy Selfmadegod, a podczas Mythrone Festiwalu wypuszczą kompilacyjne wydawnictwo „The Book of Doom”, trzecie z logiem Mythrone Promotion w dorobku „nuklearnej zagłady”.

Fetor – brutal death metal/slam – Mysłowice
——————————————————————————————-  

Jeden z nielicznych w Polsce reprezentantów sceny slam, z Mythrone Promotion związani koncertówką „No Poems Just Slam” oraz wieloletnią znajomością „od przed wojny”. Mysłowiccy brutaliści szykują się do wydaniem nowej, zapowiadanej od dłuższego czasu płyty „Downwards to Distress”. Należy oczekiwać, że w ich repertuarze koncertowym pojawi się sporo nowego materiału.

Video: https://youtu.be/_4vNpK5eVXA
Facebook: https://www.facebook.com/fetorofficial/

Parh– sludge/death metal/punk – Płock

——————————————————————————————-  

Ansambl tworzony przez starych załogantów płockiej sceny. Chyba najlepszy w naszym kraju miks chamskiego death metalu i punka, kroczący drogą Abscess i Eyehategod. W Mythrone Promotion wydali wiosną 2019 r. split CD dzielony z O.D.R.A.

Video: https://youtu.be/zaHK49ZLpOE
Facebook: https://www.facebook.com/parhband/

Sandbreaker – doom/death metal – Rybnik

——————————————————————————————-  
Uprawiający death/doom Sandbreaker to małe objawienie zeszłego roku, mocarne połączenie młodzieńczej werwy z doświadczeniem starej gwardii budzące skojarzenia z Winter, Ahab i wczesnym Cathedral. Ich debiutancki mini album ukazał się na CD i LP jesienią 2019. Obecnie zespół pracuje nad nagraniem dużej płyty pt. „Worm Master”. Jej premiera planowana jest na wiosnę 2020 r. Krakowski koncert będzie pierwszym występem scenicznym rybnickiej formacji.
HIV – grindcore – Gdynia/Świdnik
——————————————————————————————-  

Wyskoczyli jak diabeł z pudełka w 2018 r z demówką „Contraction”, wydaną w lutym 2019 r. przez Mythrone Promotion na taśmie. Od tego czasu zdążyli zajebać całkiem pokaźną liczbę gigów i wydać w listopadzie 2019 płytę „Stay positive”. I to nie jest ich ostatnie słowo.

Limitowane do 200 szt. wejściówki w cenie 50 zł (przedsprzedaż) / 60 zł (w dniu koncertu) dostępne są w sklepie muzycznym Metal Shop (Kraków, Długa 17), Garage Pub (Kraków, Piłsudskiego 27) lub pod adresem e-mail: mythroneprom@gmail.com
Mythrone Festival – 20 Years in the Abyss
21 marca 2020 – Garage Pub, Kraków
Bramy: 17:00, start koncertów: 17:30
Autor

12005 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *