Centurion wydaje „Extinction”

27 maja 2017 roku death metalowy Centurion wyda minialbum „Extinction”. Będzie to pierwszy materiał zespołu po ponad 4 – letniej przerwie od wydania
LP „Serve no One”. „Extinction” stanowi zarówno najbardziej ekstremalne jak i różnorodne wydawnictwo w dorobku grupy.

Materiał został nagrany jesienią 2016 roku w warszawskim JNS studio. „Nigdy wcześniej w JNS studio nie rejestrowałem śladów gitar i basu, które brzmiałyby równie brutalnie jak te na nowym Centurion” – tak opisuje swoje wrażenia z sesji Paweł „Janos” Grabowski, który odpowiadał za realizację nagrania.

„Extinction” to pierwszy materiał CENTURION z perkusistą Demonem (znanym wcześniej m.in. z Devilyn i Nomad). Zespół zaprosił do gościnnego udziału w sesji muzyków na co dzień nie związanych z death metalem. W utworach można usłyszeć zatem partie wiolonczeli czy theremin.

„Extinction” jest materiałem koncepcyjnym – jego przesłanie to manifest zespołu wymierzonym w muzułmańskich fanatyków religijnych z tzw. Państwa Islamskiego.

Premiera albumu będzie miała miejsce podczas release party 27 maja w warszawskim klubie VooDoo, na którym oprócz CENTURION wystąpią VOIDHANGER, CINIS oraz MOSHMACHINE.

Autorem okładki albumu jest Marcin „Lycan” Smolarek.

Autor

10664 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *