Skip to main content

W tym roku amerykanie z doom / dark metalowego Grey Skies Fallen obchodzą 25 lecie istnienia. Niby nic, ale właśnie na rocznicę goście postanowili wydać nowy album. 8 marca nakładem Profound Lore Records wjedzie szósty materiał zespołu, który zatytułowany będzie „Molded By Broken Hands” i będzie go można chycić na winylu albo na cd. Materiał (łącznie z klawiszami) został nagrany przez Colina Marstona w Thousand Caves, a zmiksowany i zmasterowany przez samego Dana Swano, czaicie to kurwa? Artworkiem i dizajnem zajął się zaś Travis Smith (Opeth, Katatonia). Na materiale znajdziecie 7 numerów.

*****

W tym ma się ukazać siódma płyta The Vision Bleak. Jak informują Konstanz i Schwadorf już na wiosnę tego roku. Natomiast za dwa tygodnie ma się pojawić zajawka nowego materiału. Nowy album będzie pierwszym od ośmiu lat krążkiem zespołu. Ostatni ukazał się w 2016 i nosił tytuł „The Unknown”.

The Vision Bleak / foto by Łukasz Jaszak

*****

Także w tym roku pojawi się za pośrednictwem Nuclear War Now! Productions piąty album Diocletian! Tak, tak. Idąc więc za ciosem promocji zespół przewiduje trasę po Europie. Oby było tak dobrze, jak na „Amongst The Flames Of A Burning God”.

*****

Finowie z blackowego Nocturnal Sorcery udostępnili kawałek z nadchodzącego, drugiego albumu. Macie go poniżej. Krążek nosi tytuł “Captive In The Breath Of Life”, znajdziemy na nim jednaście numerów, a ukaże się już dziewiątego lutego nakładem Kvlt.

*****

Jakiś czas temu pisałem o Funeral Winds i ich nowym krążku o tytule „333”, który ma się ukazać jeszcze w styczniu (26 dnia) nakładem Osmose Productions. Dzisiaj mamy kawałek z tego wydawnictwa.

*****

Za niespełna miesiąc – drugie lutego dokładnie – nakładem Iron Bonehead Productions wjedzie szósty album Unaussprechlichen Kulten. “Häxan Sabaoth” złoży się z siedmiu numerów, a jeden z nich macie tutaj.

*****

Dziewiątego stycznia natomiast pojawi się reedycja epki “Apocryphal Spells”, portugalskiego, black metalowego Decayed. Pierwotnie materiał ukazał się w 2012 roku jako limitowana do 40 sztuk 7″ calowa ep’ka. Natomiast teraz pojawi się ponownie jako digipack (limit do 200 sztuk) dzięki Haloran Records w zremasterowanej wersji. Pierwotni

*****

Z cyklu nagrajmy to jeszcze raz. Brazylijski death metalowy zespół Escarnium opublikował kawałek do utworu zatytułowanego „The Pyrocene’s Might”. No i niby nic w tym ciekawego, ale… Znajdzie się on na ponownie nagranym, czwartym materiale grupy. No i też niby nic, ale „Dysthymia” ukazała się w 2022 roku…

*****

I na koniec pierwszego, tegorocznego wydania Newsflesha death metalowy Petrification, który wypluł na świat drugi kawałek zwiastujący drugi krążek o tytule “Sever Sacred Light”, który pojawi się za sprawą Svart Records już dziewiątego lutego.

Łysy
802 tekstów

Grafoman. Koneser i nałogowy degustator Browaru Zakładowego. Fan śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii...

Newsy

Nowy album Divine: Zero

OracleOracle26 lipca 2014
sexmag
Newsy

Demo SexMag w lipcu

OracleOracle25 maja 2022

Skomentuj