Skip to main content

Rok od zaznaczenia swojej obecności na scenie debiutancką EPką, Narbo Dacal w końcu zapowiada swój długogrający debiut! Nowy album grupy zatytułowany „Elysium Now” ukaże się 24 listopada nakładem wydawnictwa Piranha Music. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo jest utwór „Roses„, który możecie przesłuchać na kanale YouTube wytwórni oraz popularnych serwisach streamingowych.

Narbo Dacal to zespół z Krakowa w którego skład wchodzą Eliza (wokal i bas), Bartek (perkusja) oraz Drut (gitara). Ich niezbyt łatwa do określenia twórczość oscyluje gdzieś pomiędzy doom metalem, a metalem progresywnym, czerpiąc jednocześnie z wielu innych gatunków, takich jak m.in. folk, sludge czy nawet black metal. Rozpocząwszy swoją przygodę w czerwcu 2020, weszli we wrześniu 2021 do krakowskiego studia No Solace prowadzonego przez M. (Mgła, Kriegsmaschine), by nagrać debiutancką EP-kę – wydaną w styczniu 2022 przez Piranha Music. Po zagraniu kilkunastu koncertów w 2022 roku (m.in. na festiwalach Summer Dying Loud, Castle Party, Great September czy jako support przed kultowym Coven) zespół wszedł ponownie do studia No Solace, by w końcu zarejestrować swój długogrający debiut.

NARBO DACAL W SIECI:
https://www.facebook.com/sztyletyzespol
https://www.instagram.com/zespolsztylety/

Oracle
16943 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

One Comment

Skomentuj