Skip to main content

Wydawca: 20 Buck spin label

Amerykańskie Hulder chwaliłem ładnie w podcaście o femino metalu (posłuchacie se tego tutej), dlatego nie mogłem przejść obojętnie obok jej nowego pełniaczka.

Na wstępie wyjaśnię, że za Hulder odpowiada jedna osoba, czyli Hulder właśnie, albo Marliese Osborne. Urodzona w Belgii i mieszkająca obecnie w USA. Projekt istnieje już od jakiegoś czasu, bo w 2018 r. wydała swoją pierwszą demóweczkę. W 2021 r. wpadł pierwszy pełniak pod szyldem Iron Bonehead Productions, by już rok później wydała EPkę w 20 Buck Spin, w którym działa obecnie.

„Verses in Oath” trwa sporo, bo 40 minut, ale podczas wielokrotnego obcowania z nią nie czułem znużenia. A to dlatego, że black metal sączący się do uszek przyjemnie mi robił na serduszku. Są solidne, ale nienachalne riffy, dziarska perkusja, a także spora doza klawiszy, jednak bardzo ładnie sklejających się z całością i nie wywołujących ciarek żenady. No i wokal Marliese, który dudni w każdym z kawałków, czasem uderzając w czyste tony. Nie będzie przesadą jeśli w „Verses in Oath” wyczuwa się silną woń Potężnego Lasu, a jak Potężny Las, to tylko wczesny Satyricon, co jest godne i sprawiedliwe.

In plus zaliczam też jakość dźwięku, bo to piękna żyleta. Chyba bardziej czysto brzmieć się nie da, by nadal zachować surowy, podziemny klimat.

Minusy też są. Nie narzekałbym na trochę więcej jadu, bo tu i tam, aż się prosi, by wjechało trochę więcej zimnej nienawiści. Nadto wspomniałem o wokalu Marliese, który dudni. No właśnie. Dziewoja próbuje growlować, co krzynę mi nie pasuje tu. Lepiej pójść w stronę Darkened Nocturn Slaughtercult i masakrować słuchacza nienawistnym skrzekiem, który jak ulał pasowałby do tej płyty.

„Verses in Oath”, to solidny, dobrze wykonany kawałek black metalu. Nie ukrywam, że wszelkie peany, jak to rozpierdala kosmos, są mocno na wyrost, ale jeśli się skusicie, to nie będziecie zawiedzeni. Polecam.

Bart
586 tekstów

Przemądrzały, gruby chuj. Miłośnik żarcia, alkoholu i gór, któremu wydaje się, że umie pisać.

Skomentuj