Skip to main content

Wydawca: Shadow Records / Regain Records

Generalnie nie lubię, gdy w 2022 roku pojawia się zespół z nazwą, która już gdzieś tam sobie egzystowała. Jednak generalnie – chuj im w dupę, bo to chyba była jakaś kapela chrześcijańska, a na to nie ma miejsca w Podziemiu, hehe. Stąd nie mam nic do nazwy Eschatology.

Mowa o polsko – szwedzkiej kooperacji, którą tworzą muzycy Medico Peste, Craft i Morbrand. Brzmi ciekawie? Bo i takie jest. Eschatology na swojej debiutanckiej EPce zamieściło cztery kawałki, które w mojej opinii biją chyba jak na razie na głowę wszystko co słyszałem w tym roku w kategorii black metalu. Same numery są dość długie, bo minialbum trwa dwadzieścia siedem minut – nie wiecie jednak, kiedy on mija gdy poddacie się tym dźwiękom. A nie ma siły, żebyście przeszli obok nich obojętnie. Muzycznie to granie nie jest wcale jakoś skomplikowane, zespół postawił tutaj raczej na prymitywizm i brud. W jakimś stopniu kojarzy mi się to z Medico Peste z pierwszych nagrań, albo też ze sceną Nidrosian. Czy właśnie z Craft. To taka wypadkowa twórczości muzyków, którzy tworzą ten zespół – dla wielu z Was już samo to powinno być impulsem do zapoznania się z tym krążkiem. Mnie szczególnie uwodzi chory flow tych numerów – niezaprzeczalnie diabelski i obłąkany, z melodyką która wgryza się Wam w pamięć. Nie uwolnicie się od niej. Zastanawiałem się, czy mam na tym materiale swojego faworyta, ale doszedłem do wniosku, że każdy z numerów ma w sobie to coś, dzięki któremu mógłby być moim ulubionym – czy to pojebany drive, czy wokale czy zwolnienie. O dziwo, ten materiał ukaże się dzięki Regain Records i Shadow Records, a oni nie celują raczej w tak dobrych black metalowych wydawnictwach – przynajmniej obecnie. Może dzięki Eschatology sprawy przyjmą inny obrót?

Generalnie, ja czuję w kościach, że na ten zespół jeszcze rozkręci się hype, więc pamiętajcie, w jakim webzinie usłyszeliście o nich w pierwszej kolejności. Hype oczywiście będzie w pełni zasłużony – bo to świetny materiał.

Ocena: 9/10

Tracklist:

  1. Eschatology I
  2. Eschatology II
  3. Eschatology III
  4. Eschatology IV
Oracle
17157 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj