Skip to main content

Wydawca: Deformeathing Productions

Agima Sun? Nie znam. W ogóle pierwsze słyszę o takiej nazwie. A tu nagle wypadli z paczki od Deformeathing Productions.

I bądź tu człowieku mądry, bo po labelu mogłem spodziewać się mniejszej lub większej sieczki, a dostałem… coś dziwnego. „Ultra Fiction” to muzyka o mocno nowoczesnym zacięciu, mieszająca ze sobą gatunki od industrialu, przez melodyjny death metal przez alternatywno metalowe granie i postmetal. No i niestety, ale ja nie jestem fanem takiego grania. To znaczy niestety dla zespołu i ewentualnie wydawcy, bo mnie z moim gustem jest nieźle.

Agima Sun natomiast kombinuje, miesza, wprowadza różnorakie pomysły. Z których niewiele wynika jeśli o mnie chodzi, bo przyznam po prostu, że słuchając „Ultra Fiction” nudzę się niemożebnie. Pewnie są słuchacze, którym akurat takie granie leży, ja raczej ziewam i patrzę ile to jeszcze płyty do końca. A ta jak na złość ciągnie się i ciągnie. Dużo tutaj wolniejszych, pozornie spokojnych, ale gdzieś tam w środku buzujących, momentów – i ja nawet doceniam zamysł, ale poza tym – nie mają one dla mnie niczego ciekawego do zaoferowania.

Twórczość Agima Sun przeznaczona jest najwyraźniej dla słuchacza o zdecydowanie innych horyzontach muzycznych, niż ja. Tak się złożyło, że nad futuryzm przedkładam raczej oldschool i pewnie przez to nie po drodze mi z tą grupą. „Ultra Fiction” mnie nudzi i nic na to nie poradzę.

Ocena: 5/10

Oracle
16961 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Nowy materiał Grift

EfEf29 sierpnia 2017
Recenzje

Pestkraft „Pest”

OracleOracle13 marca 2018
Halucynogen > Zaraza
Recenzje

Halucynogen „Zaraza”

OracleOracle28 kwietnia 2020

Skomentuj