Skip to main content

Witchblood Hail to LyderhornWydawca: Wolftyr Productions / Blasphemous Terror / Aurora Australis Records

Po fenomenalnej EPce „Blood and the Elements” z debiutanckim krążkiem uderza Witchblood. I jest równie dobrze, jeśli nie lepiej!

Hail to Lyderhorn” to dwanaście utworów, więc słuchania jest sporo – ale nie przejmujcie się, daję głowę, że nie będzie się Wam nudziło. Iron Megiddo ma głowę nie od parady – skomponowała cały ten album, nagrała wszystkie instrumenty poza perkusją, a uwierzcie mi, że muzyka na debiucie Witchblood to nie jest typowy prostacki black metal. W zasadzie Witchblood rozwija tutaj inspiracje i pomysły z wcześniejszego materiału, można się więc spodziewać agresji australijskiej sceny spod znaku Gospel of the Horns czy Destroyer666 wymieszanej z epickością Bathory, i Enslaved. Takie numery jak tytułowy, „Ancient Malevolence” pokazują, że w tej kobiecie drzemie drapieżnik, który chętnie dorwał by się do Waszych narządów słuchu i je po prostu przebił ostrymi jak kły riffami… Przy czym, jak już napomknąłem, Witchblood nie samą agresją stoi, bardziej podniosłe utwory również się bronią – „Witchblood” jest takim idealnym przykładem na inkorporowanie pagan metalowych inspiracji. Niemniej jednak odnoszę wrażenie, że „Hail to Lyderhorn” jest jeszcze bardziej bezpośrednim krążkiem niż poprzednia EPka, choć zrezygnowano tu na przykład z „podwójnych wokali” – Iron Megiddo pozostała przy swoim wścikłym, klasycznie black metalowym skrzeku, czyste wokale zminimalizowano zaś prawie do zera – pojawiają się na samym początku w postaci inkantacji i w wieńczącym całość „Froya Invocation”. Trochę szkoda, ale i tak jest bardzo dobrze – przede wszystkim pasuje do muzyki, więc nie widzę problemu.

Witchblood wydało kolejny świetny materiał… powoli powinno już więc do Was docierać, że krążki, w których maczała paluchy Iron Megiddo są naprawdę warte przesłuchania. Nie zastanawiajcie się więc, jeśli gdzieś będziecie mieć możliwość nabycia „Hail To Lyderhorn”!

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Lovord til Lyderhorn  
2. Ancient Malevolence  
3. Alchemy  
4. Spirit’s Curse  
5. Hail to Lyderhorn  
6. Except of Ice  
7. Solar Self  
8. Repudiation  
9. Witchblood  
10. Funeral Pyre  
11. Hexenblut  
12. Frøya Invocation

 

Oracle
17136 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj