Skip to main content

Po swoim uznawanym debiutanckim albumie „Bionic Swarm” z 2021 roku, holenderski zespół progresywnego death/thrash metalu CRYPTOSIS kontynuuje przesuwanie granic tego stylu nowym minialbumem zatytułowanym „The Silent Call”.

Oprócz zupełnie nowego utworu, który pełni funkcję tytułowej piosenki na tym wydawnictwie, EP zawiera wcześniej niepublikowany utwór „Master of Life” (z sesji nagraniowych albumu z 2021 roku), a także wersje na żywo utworów z albumu „Prospect Of Immortality” i „Transcendence”, nagrane w Atenach, w Grecji, w listopadzie 2022 roku podczas ostatniej europejskiej trasy koncertowej CRYPTOSIS.

CRYPTOSIS komentuje nową piosenkę „The Silent Call” w następujący sposób: „”The Silent Call” to przemyślany wgląd w świat, gdzie granice między rzeczywistością a kontrolą sztuczną zacierają się, pozostawiając jednostki uczucie zagubienia i niewielkości wśród rozległych, betonowych dżungli, które nazywamy miastami. To utwór pełen refleksji, który rzuca cień na nasze ludzkie istnienie. To dźwiękowa podróż, która zaprasza cię do zastanowienia się nad złożonościami współczesnego życia i niesamowitą ciszą niewidzialnych sił kształtujących nasz świat.”

„The Silent Call” stanowi nie tylko nowy sygnał życia od CRYPTOSIS, ale także pierwszy ostrzał w oczekiwaniu na nowy album studyjny zespołu, który jest w przygotowaniu na przyszły rok… więc lepiej bądźcie czujni!

CRYPTOSIS – “The Silent Call” Digital EP (19:32)
1. The Silent Call (05:00)
2. Master of Life (04:12)
3. Prospect Of Immortality (Live in Athens) (06:15)
4. Transcendence (Live in Athens) (04:05)

ine-Up:
Laurens Houvast – vocals / lead guitar
Frank te Riet – bass / mellotron / backing vocals
Marco Prij – drums

Online:
www.cryptosis.net
www.facebook.com/CryptosisNL
https://www.instagram.com/cryptosis_band

Oracle
16942 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Debiut Meyhnach końcem listopada

OracleOracle5 października 2017

Skomentuj