Skip to main content

Wydawca: Aesthetic Death Production

Co byście zrobili, gdyby dekadę kazali Wam grać, uwaga, na basie ( kto nie zna chociaż jedno dowcipu o basiście niech wyjdzie) w kapeli power metalowej od dźwięków której, młodym kruszą się zęby, a starym odklejają protezy?

W zasadzie drogi wyjścia są dwie. Można popełnić spektakularne samobójstwo, wieszając się podczas jednej z biesiad, tfu, koncertów swojej macierzystej kapeli na zajumanych wokaliście rajtuzach. Jest jeszcze drugie wyjście, być może nawet bardziej radykalne. Wystarczy zacząć nagrywać muzykę tak odmienną od tego co się musiało grać do tej, że aż koledzy mogą się obrazić i znaleźć sobie nowego basistę. Cóż takiego można więc zacząć sobie brzdąkać? Ano, ni mniej ni więcej tylko doom metal skręcający chwilami w jego najbardziej zdeprawowaną formę, czyli funeral, aby zaraz (no nie tak zaraz znowu, bo tu się wszystko wooolno rusza) przybrać formę bardziej sludge. Generalnie, na moją przynajmniej znajomość tych dwóch gatunków, to wszystko jest tutaj po bożemu i wielkich odstęp nie ma, bo i w zasadzie ta muzyka takowych nie potrzebuje. 4 utwory, czterdzieści minut, 4 muzyków, dwa fotele bujane i jak to kupuję. Gdyby nie to, że takiej muzyki słucham mało, to bym zaczął się mądrzyć jak to względem innych zespołów z tej grobowej niszy wypada druga płyta Walk Through Fire. Skoro tak nie jest powiem tylko, że mnie te 40 minut muzyki zahipnotyzowało, wessało, przeżuło i wypluło, ale co najważniejsze: zainteresowało.

Jakby ktoś przypadkiem nie czytał ze zrozumieniem ( i wcale nie mam na myśli gitarzysty pewnego death metalowego boysbandu), ocena może być wypadkową różnych aspektów, tak zespołu, jak i muzyki itd. W końcu wszystko to składa się na produkt finalny, prawda? No. To Walk Through Fire dostaje 8.

Ocena: 8/10

Tracklist:

01. Furthest From Heaven
02. Through Me They Bleed
03. The Dying Sun
04. The Dead Sun
Ef
4473 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Newsy

Nowy krążek Nervochaos

OracleOracle12 listopada 2014

Skomentuj