Skip to main content

Purity Through Fire Records z dumą prezentuje bardzo oczekiwany drugi album AVSKRÄDE, „Undergång„, dostępny na CD, winylu LP i w formacie digipack A5. Premiera – 21 grudnia.

W grudniu 2021 roku AVSKRÄDE wyszło ze swoim debiutanckim pełnometrażowym albumem dla Purity Through Fire Records, „Det stora tunga sjuka”. Pochodzący ze Szwecji duet zobowiązał się do ożywienia starożytnego skandynawskiego black metalu, zarówno z Norwegii, jak i ich ojczystego kraju. „Det stora tunga sjuka” było tradycyjnym black metalem.

I tak oto, po pełnych dwóch latach, pojawia się „Undergång” AVSKRÄDE. Podczas gdy debiut duetu przypominał „trylogię Peaceville” Darkthrone i Gorgoroth, to na drugim albumie eksponują oni brzydotę i pozwalają (zamarzającej) nieczystości swobodnie płynąć, kiwając się w kierunku niedocenionych dzieł Darkthrone, takich jak „Total Death” czy nawet „Ravishing Grimness”. Faktycznie, grimness AVSKRÄDE jest uroczyście wstrząsający na „Undergång”, ale w porównaniu do kolejnych naśladowców, takich jak wczesny Craft i Armagedda, duet wprowadza nieco więcej melodii – czasem nawiedzającej, innym razem niepokojącej, ale zawsze młoteczkowanej okrutną skutecznością. I jeśli jest jedno określenie, które charakteryzuje AVSKRÄDE w tym momencie, to „okrutnie skuteczny”; ich twórczość jest dosłownie pozbawiona wszelkich zbędnych dodatków, ale każda nuta i uderzenie są idealne, a wykonanie na żywo w sali prób jest oszałamiająco tight. I raz jeszcze album utrzymuje bogatą produkcję w stylu Grieghallen dla maksymalnej autentyczności. Zbliża się zima, więc przyśpiesz jej nadejście za pomocą „Undergång”!

Oracle
16982 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Demówka Necrostrigis

EfEf21 września 2013

Skomentuj