Skip to main content

Wydawca: Necromancer Records

Ponownie uderzyła śląska brygada, niepozostawiając po sobie cegły na cegle. I nie mówię tu o górnikach – manifestantach, a o soli ziemi czarnej, jaką jest bytomskie Throneum.

Tym razem Throneum nie uraczyło nas żadnym nowym wykwitem swojej twórczości, a kompilacją zatytułowaną „Ceremonial Abhorrence & Darkness”. Dodajmy, wtłoczoną w limitowany do 300 kopii picture LP, więc kult na chuja, hehe. A znajdują się na niej dwa materiały, wyszarpnięte ze splitów zespołu z Anima Damnata oraz The Light Of Dark. Cóż, materiał ze strony pierwszej (czyli alians z Animą) jest mi dobrze znany, dotychczas jednak nie dane mi było rozkoszować się materiałem z drugiej strony. W obu przypadkach, co oczywiste mamy do czynienia z wysokiej jakości death metalem odegranym w podłym, starym piwnicznym stylu. Niemniej jednak slychać tutaj pewne różnice – materiał ze strony A cechuje się większym ładunkiem thrash metalowych korzeni, jest szybszy i bardziej chaotyczny. Ktoś kiedyś o nim rzekł, że sporo w nim podobieństw do Witchmaster – w jakimś sensie można się z tym zgodzić. Strona B to już głębszy ukłon w stronę death metlu rodem z piwnic i garaży. Jest już trochę wolniej, przy czym sama atmosfera staje się jeszcze gęściejsza. Zresztą pierwszy numer mówi sam za siebie – hołdujemy starym duchom i ideom death metalu, do cholery – tylko głupi albo naiwny spodziewałby się tutaj muzycznych wygibasów czy słodzenia w wykonaniu Throneum. Zdecydowanie ten materiał jest bliższy obecnemu obliczu Throneum. Ale, zaprawdę powiadam Wam, trudno powiedzieć, która część kompilacji wypada lepiej.

Ttym razem oceny nie będzie. Kto nie ma, albo zaprzedał duszę Death Metalowi przez duże DM, biegusiem na pocztę, może dorwie jeszcze jakieś egzemplarze „Ceremonial Abhorrence & Darkness”. Kurewsko warto.

Recenzja do przeczytania również w języku angielskim na Old Death Metal Webzine.

Tracklist:

1. Morbid Death Terror Hell

2. Black Leather Whore Fucks

3. Tomb’s Call

4. Ritual Asphyxia

5. War and Sodomy

6. Infernal Tanks Attack

7. Lunatic of God’s Creation (Deicide cover)

8. Reborn In Gehenna (Outro)

9. Hail Old Spirits

10. Muting Of Death

11. Ancient Mother Whore

12. The Light And Cause

13. Closed Circle
Oracle
16828 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Recenzje

Morast „Ancestral Void”

PathologistPathologist26 kwietnia 2017
Recenzje

Gjenferdsel „Varde”

PathologistPathologist31 października 2010

Skomentuj