Skip to main content

Wydawca: At A Loss Recordings


Podobno naukowcy ustalili ostatnio, że jeśli wziąć wodę ze wszystkich mórz, jezior, rzek, potoków, stawów, lodowców i wpuścić do rurki szklanej o średnicy jednego centymetra, to ta rurka miałaby długość taką, że o ja pierdolę.


Natomiast Amerykanom z The Body co innego się marzy niż wpuszczanie wody w rurkę i mierzenie tejże. Oni swoje marzenia zawarli w tytule swego krążka „All The Water On The Earth Turn To Blood”. I jeszcze o tym śpiewają. Bo The Body to duet, o którym usłyszałem po raz pierwszy z chwilą otrzymania promówki. Zespół porusza się w popularnym ostatnimi czasy sludge/doom metalu. Masakrycznie powolnym i ciężkim, wręcz ołowianym. Niespieszne uderzenia w perkusję kojarzą mi się z wizytą u kowala, który w hałasie i dusznocie wykuwa różne takie rzeczy, które normalnie wykuwają kowale. Z góry ustalony rytm i bum bum bum. Z tym, że na dłuższą metę jest to równie monotonne. Do tego dochodzi wrzask wokalisty, który mimo licznych prób nie trafia w mój gust ni na jotę. Są też niespodzianki w postaci totalnie dziwnego „Empty Hearth”, z całkowicie odjechaną partią wokalną, coś na kształt rytualnej inkantacji. Ale to taki jeden wyskok, ponadto The Body raczej trzyma się stylistyki zbliżonej do twórczości Rwake czy Minsk. Pech, bo akurat nie przepadam akurat za tym sposobem grania doom metalu i szczerze mówiąc, po wielkorotnym przesłuchani „All The Water On The Earth Turn To Blood” w ramach recenzenckiego nie-świętego obowiązku nie mam raczej ochoty na kolejne chwile w objęciach dźwięków z tego krążka. Męczy mnie ten krążek, jest zbyt monotonny i pewnie bym zasnął gdyby nie denerwujący wokalista.


The Body niech sobie zamieniają wodę w krew jak Jezusek skoro lubią, ale mnie to nie ruszy. A przynajmniej nie w postaci, w jakiej proponują na „All The Water On The Earth Turn To Blood”. Choć innym może się to spodoba, wszak różne są gusta.


Ocena: 5,5/10

Tracklist:

01. The Body

02. A Curse

03. Empty Hearth

04. Even Saints Knew Their Hour Of Failure And Loss

05. Song Of Sarin The Brave

06. Ruiner

07. Lasthspell I Name You

Chaos Vault Webzine Podcast
Chaos Vault Webzine Podcast
The Body "All The Water On The Earth Turn To Blood”
Loading
/
Oracle
16856 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj