Skip to main content

Wydawca: Obscure Abhorrence Productions

Dawno nic black metalowego nie było, co? No to, abyście nie zapomnieli co i jak, dziś na śniadanie miast płatków z mlekiem czy bułki z serem mamy kota w smole z siarczaną posypką przy akompaniamencie Teratism.

Do tej recenzji robiłem kilka podejść. Nie dlatego, że trzecia płyta Amerykanów – „Pure Unadulterated Hate” – jest zła czy coś w tym guście. Jakoś tak nie miałem za bardzo pojęcia co Wam napisać, aby nie sypać banałami, gdyż jeśli słyszeliście już kiedyś dobrą płytę black metalową, albo chociaż czytaliście już o takowej, to wiecie, jakich słów używa się na opisanie tej właśnie muzyki. A „Pure Unadulterated Hate” jest właśnie taką płytą. Teratism gra black metal, jak już zdążyłem napomknąć, i to black metal o antyludzkim zabarwieniu, utrzymany głównie w średnich tempach, gdzie dużą uwagę położono na nastrój kompozycji. I w związku z tym nie ma tu bezmyślnego klepania w bębenki i śmigania łapskiem w górę i w dół gryfu. Słychać, że kwintet z Minneapolis przykłada się do tego, aby poszczególne kompozycje w miarę się od siebie różniły i zazwyczaj im to wychodzi w jakimś tam stopniu, głównie dzięki wolniejszym partiom. Na pewno co mi się podoba, to produkcja – brudna, ale czytelna, pachnąca underground’em, czyli idealna dla black metalu. Oczywiście po pewnym czasie dziesięć kawałków zlewa się w całość, którą przemyka przez odtwarzacz, dlatego ja po dwóch – trzech przesłuchaniach wyłączałem „Pure Unadulterated Hate”, by dać odpocząć uszom, i gdy po jakimś czasie włączałem ponownie trzeci krążek zespołu, było znów okej. Tak na kolejne dwa – trzy przesłuchania.

Najnowsza propozycja Teratism to dobry kawałek black metalowej sztuki. Niestety tylko dobry, przez co na pewno nie zajadę tej płyty do oporu, ale i raczej grubym kurzem na półce się nie przykryje.

Ocena: 4/6

Tracklist:

1. Sacramental Offering to the Four Crowned
2. Slithering
3. Triumph of the Grotesque
4. Further Acts ov Atrocity
5. Wail of the Whortodox
6. Upon the Cusp
7. Igniting the Black Flame
8. Pure Unadulterated Hate
9. Reaching From Damnation
10. Upon a Timeless Moon
Oracle
16828 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj