Skip to main content

Wydawca: Terratur Possession

O, takie splity to ja bardzo szanuję. Dwie świetne kapele, jedna z już dawno ugruntowaną pozycją na scenie, druga która wdarła się do czołówki nagle, ale już chyba na stałe. Przed Wami „Pakt”.

Split otwiera Taake, z dwoma utworami. Pierwszy to numer autorski, drugi cover. Autorski to taki trochę typowy Taake – zimny, klasyczny pagan/black metal, do którego inkorporowano dość nieoczywiste wpływy – słyszalne szczególnie pod koniec „Ubeseiret” ten akustyczny wtręt naprawdę rozpierdala mnie w drobny mak. Strasznie podoba mi się ten utwór. Po nim dostajemy cover The Sisters of Mercy. Też fajnie przearanżowany, choć akurat za tym zespołem jakoś nie przepadam bardzo. Albo jeszcze się nie nauczyłem ich słuchać, nieważne. Tak czy siak strona Taake bardzo udana. A potem przekładamy winyl na drugą stronę i dostajemy Whoredom Rife. Bardzo lubię ten zespół, bo jakimś cudem potrafią uchwycić esencję norweskiego black metalu z jego chwalebnych dni. A przy tym nie jest to bezmyślne kopiowanie z „Under a Funeral Moon”, pomimo że echa Darkthrone w tej muzyce są mocno słyszalne. A także Satyricon z dwóch pierwszych płyt. Dzikość i oddanie tej muzyki są oczywiste i moim zdaniem brakowało takiego zespołu na black metalowej scenie ostatnimi czasy. W mojej opinii ich strona wypada z deczka lepiej od Taake, ale to może też być kwestia gustu. I słuchając tego splitu uświadamiam sobie,jak wkurwia mnie ta sytuacja z koronawirusem, bowiem za dwa tygodnie z okładem byłbym uczestnikiem krakowskiego koncertu obu tych hord.

Bardzo udany split, zarówno Taake jak i Whoredom Rife stanęły na wysokości zadania. W zasadzie, nie trzeba dodawać nic więcej.

Ocena: 8/10

Tracklist:

Side A
1. Whoredom Rife – From Nameless Pagan Graves
2. Whoredom Rife – En lenke smidd i blod
Side B
3. Taake – Ubeseiret
4. Taake – Heartland (The Sisters of Mercy cover)
Oracle
17164 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj