Skip to main content

szron

 

Wydawca: Under The Sign of Garazel

Dzisiaj cofniemy się do roku 2004, kiedy zdarzyło się kilka rzeczy większych ( dajmy na to w Markowiczach na rzece Tanew otworzono most), w chuj pomniejszych, a Szron wraz z Arkoną (naszą polską od krowy mućki i schabowego z kapuchą, jakby kto pytał) wypuścili wspólny materiał.

 

Garazel postanowił nas uszczęśliwić wznowieniem części tego splitu reprzentowanego przez Szron. Skutkiem czego, dostajemy dość oszczędnie w swoim wyrazie, ale gustownie wydany Digipack z czterema kawałkami. Po ostatniej recenzji splitu Szronu z Martwą Aurą (2013) udajemy się więc w swoistego rodzaju podróż w przeszłość. Muzyczną, jak i techniczną. Zazwyczaj ocenia się progres, ale w tym wypadku powinniśmy ocenić regres w stosunku do ostatniego wydawnictwa. Czy nie? W sumie to mniej ważne. Panowie na Mankind’s Funeral zapierdalają po głowie Nazareńczyka w zdecydowanie szybkim tempie. W zasadzie pojawia się jedno, takie dość konkretne zwolnienie – wałek numer 4. Jak więc łatwo wywnioskować Szron na tym wydawnictwie nie bawił się w jakieś ekwilibrystyczne żonglerki tempem. I dobrze, bo przynajmniej noga tupie jednostajnie, a i w głowę cały materiał wbija się zdecydowanie lepiej. Prosty, aczkolwiek w żadnym wypadku niesiermiężny, czarci metal doskonale sprawdza się do katowania nad wyraz wkurwiających sąsiadów – sprawdzone. Szron nie odkrywał tym materiałem nic wtedy i co oczywiste nie odkrywa i teraz. Ustalmy jednak, że nie o to tutaj chodzi. Black metal, który w swojej wymowie nienawidzi wszystkich i wszystkiego. Parę momentów weszło mi pod czaszkę i podejrzewam, że zostanie tam na jakiś czas. To przy ilości płyt przechodzących przez moje odtwarzacze – zaleta. Krążek zdecydowanie warty grzechu.

 

Nie wiem w sumie w jakim nakładzie wyszło wznowienie „ Mankind’s Funeral”, ale jeśli nie macie wspominanego splitu z Arkoną, a zależy Wam, to nie ma na co czekać. Rzekłbym – spieszcie się nienawidzić ze Szronem.

Ocena: 7/10

Tracklist:

01. The End of All Life
02. The Flame Shall Purify
03. Nocturnal Horde
04. Tumulus

 

Ef
4486 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Recenzje

At War „Infidel”

OracleOracle20 września 2009

Skomentuj