Skip to main content

Wydawca: Agonia Records

Pierwszy i drugi odsłuch tego materiału to była tak naprawdę czysta przyjemność. Svarttjern wydało, bowiem płytę zatytułowaną Towards the Ultimate zawierającą niewiele ponad czterdzieści minut dobrego Black Metalu, którego bardzo przyjemnie mi się słuchało.

Celowo użyłem czasu przeszłego, bo kolejne przesłuchania wywoływały u mnie szereg wątpliwości, co do tego jak ocenić ten materiał. Na początku słucha się tego wyśmienicie: zajebiste brzmienie, selektywne, wręcz doskonałe; chwytliwe melodie, które wbijają się w głowę… Niby wszystko ok, ale czegoś brakuje… Goście pochodzą z Norwegii (sam ten fakt w niektórych kręgach automatycznie wrzuca kapele do szufladki z napisem „true”), przyodziani są w porządny corpse paint jak rogaty przykazał, prezentują się odpowiednio złowrogo, ale ja jakoś nie czuje tu zapachu siarki. Nie mam poczucia, że to jest autentycznie złe. Nie zarzucam tu nikomu broń Szatanie, że jest pozerem czy coś tam, bo w to akurat wątpię, chodzi mi tylko o to, że jakoś nie porwała mnie ta płyta w otchłanie piekielne, co najwyżej lekko połechtała płomieniami. Nie jest to płyta wybitna, miejscami nawet bym napisał , iż nieco nudnawa, ale dla maniaków myślę, że jeśli nie obowiązkowa to na pewno warta przesłuchani sampli z neta.

Najlepiej niech każdy oceni na własnych uszach, czy taki poziom diabła jest wystarczający czy brakuje jeszcze garnka smoły i dwóch garści siarki.

Ocena: 5,5/10

Tracklist:

1. Breathing Soil
2. Hellig Jord
3. Superior Growth
4. Aroused Self-Extinction
5. I AM the Path Part II
6. Desolate Predictions
7. Unmasked Violation of Life
8. Through Madness and Sanity I AM
9. For What Blooms Without Lust
Pathologist
1126 tekstów

Skomentuj