Skip to main content

Wydawca: Calamity Productions

Malezyjczyków z Storming Steels poznałem za sprawą najnowszego splitu „Unholy Thrashing Savage”. Teraz popełnimy jednak mały pleonazm i cofniemy się wstecz, do ich debiutu – „Aggression Thrashing Fist”.

Na rzeczony krążek składa się jedenaście kompozycji. Oczywiście utrzymanych w thrash/speed metalowym stylu. Cóż o niej można więcej powiedzieć? To samo, co o każdym zespole z nurtu retro – że ich muzyka przeznaczona jest tylko dla uwielbiających właśnie takie granie, dla tych, którzy bez wczesnych nieokrzesanych płyt Sodom, Destruction, Piledriver, Razor, Slayer – inspiracji słychać u Storming Steels wiele, zbyt wiele, by tracić cenne miejsce w internecie na ich wyliczanie (nota bene, na Metal Archives jest recenzja, w której autor wylicza te same zespoły – zbieżność zapewne nie przypadkowa, lecz też nie zamierzona). Jako, że „Aggression Thrashing Fist” to czyste i pieprzone retro granie, spodziewanie się z mojej strony spustu godnego Rona Jeremy’ego. Zaskoczę Was. Ten krążek po prostu jest dobry, ale jakoś nie rzuca na kolana. Drażni mnie głównie wokal gardłowego o ksywie Deathrash Blasphemies (przyznam, jego ksywa też mnie drażni, hehe), który chwilowo wyciąga takie „góry”, że zęby bolą. Gdy mi zdarzyło się tak zapiać w tłumie na koncercie Motörhead, to Marian mnie wyśmiał. I teraz słyszę, że miał prawo. I czasem niestety gubię się, czy krążek się kończy czy może dopiero zaczyna – jakby kapela niekiedy traciła pomysł na utwór, a przez to i umykało gdzieś agresywne pierdolnięcie, które winno cechować tą muzykę. Ale pomimo tych wad, debiut Storming Steels wypada całkiem w porządku, by zapuścić go raz na jakiś czas.

Zwłaszcza, że dostajemy tutaj poprawną dawkę speedowego thrash metalu. Na dłuższą metę zbyt jednostajną, na krótkie odsłuchanie jednak całkiem znośną. A już na pewno dla oldskulowców.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. Pounding Merciless Evil
2. Eternal Forbidden Sins
3. Abyssic Gloom of Horror
4. Devil Speed Power (Mighty Blasphemies Legions)
5. Master of Darkness (Seduced by Witches)
6. Onslaught Thrash Outrage
7. Aggression Thrashing Fist
8. Hellish Demons Feast
9. Sadistik Slaughter (Infernal Savage)
10. Hellwitch Possesed
11. Aggression Thrashing Fist (Bonus Track)


Oracle
16828 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Recenzje

Abacinate „Genesis”

PathologistPathologist23 stycznia 2011

Skomentuj