Skip to main content

Wydawca: Redrum666 Records

Widziałem kiedyś ten zespół na żywo i pamiętam, że nie zachwycili mnie wówczas. Po przesłuchaniu „Pylons Of Dispersion/Azazel”, dochodzę do wniosku, że to dziwne, bo z krążka ich muza się broni.

Lubelski Soul Snatcher, bo o nim mowa, wypuścił właśnie  minialbum, na którym dodatkowo znalazła się epka „Azazel”. Kapela zyskała na rozgłosie odkąd jej paker zaczął terminować u Herr Wiwczarka. I gdy tak słucham „Pylons Of Dispersion/Azazel” to faktycznie mogę stwierdzić, że na ładne oczy to go tam raczej nie przyjęli. Soul Snatcher para się death metalem podchodzącym to pod Morbid Angel, czasem pod Nile, kiedy indziej kojarzy się mi to z Nominon. Właściwie to trudno uchwycić jednoznaczne inspiracje zespołu, a to przecież dobrze. Bezapelacyjnie uchwytny na tym krążku jest natomiast piekielny pierwiastek, bo dźwięki Soul Snatcher emanują wręcz diabelską atmosferą. Praktycznie zwolnień jest tu tyle co kozioł napłakał, cały czas lecimy do przodu na wysokim poziomie technicznym samych kompozycji. No i powtórzę się, ale osobne brawa należą się Paulowi za to co robi z beczkami, bo normalnie łeb urywa. Dwa utwory z epki nie różnią się od kawałków z „Pylons Of Dispersion” – taki sam obłęd doprawiony siarką. Tu dodatkowo pojawiają się deklamacje, mówione czystym głosem i one tak szczerze powiedziawszy niezbyt mi brzmią, ale to jest – jak mówi młodzież – pryszcz.

Pozostaje mi jedynie uderzyć się w piersi i rzec, że Soul Snatcher to jednak porządną siekę gra. A że kiedyś koncertowo mnie nie zbili… Trudno, mam nadzieję, że nadrobią to przy następnej okazji z nawiązką.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Intro
2. Pylons Of Dispersion
3. Pean Of Will
4. Stronger Than All
5. Praise To Thee
6. Ablaze With Anger
7. Outro
8. Azazel
9. Thorns To The Prophets
Oracle
16856 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj