Skip to main content

seputus

Wydawca: PRC Music

Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o tym zespole to nie ma się co dziwić, bo „Man Does Not Give” to debiut Seputus – amerykańskiego trio, złożonego między innymi z muzyków Pyrrhon.

Kapela łączy ze sobą dość odważnie black metal oraz grindcore, dodając do tego różne industrialne motywy. Z czymś kojarzy się Wam opis? Ano pewnie. Jeśli pomyśleliście o Anaal Nathrakh to jesteśmy w domu, bowiem dziesięć kawałków zamieszczonych na tym materiale osobiście mi najbardziej przypomina dokonania tychże Brytyjczyków. Nie mogę powiedzieć, że jest to granie toczka w toczkę, jednakże wiele punktów stycznych słychać – przede wszystkim klimat, nieokiełznaną dzikość i agresję i takie zwykłe wyzucie z wszelkich odczuć względem słuchacza. Przyznam, że początkowo podszedłem do tej płyty z dystansem, ale wraz z kolejnymi przesłuchaniami doszedłem do wniosku, że jest całkiem nieźle. Przede wszystkim – słuchacz w czasie obcowania z „Man Does Not Give” odczuwa bardzo dużą opresyjność, jest zaszczuty tymi dźwiękami jakby się wplątał w sieć labiryntu, w którym każdy jego krok spotyka się z porażeniem prądem. Przyznacie, że mało komfortowa sytuacja. I tak idąc tym labiryntem, po ciemku, w zgiełku gitar i z metalicznym posmakiem w ustach nie może znaleźć wyjścia. Czyli jak u Anaal Nathrakh. Wspomniany z kolei grind to raczej z uwagi na zdarzające się na tej płycie niepohamowane wybuchy wściekłości, które pojawiają się znikąd, trwają krótko i robią dużo krzywdy. A wszystko i tak  ubrane w black metalowy outfit. Najważniejsze jednak, że ma to ręce i nogi, a nie jest jakimś muzycznym chazaniątkiem, if You know what I mean.

Ok, ciekawy to debiut i można trzymać rękę na pulsie, szczególnie że tętno chwilami przy tej płycie może skoczyć powyżej średniej. Jeśli ktoś będzie miał okazję to niech sprawdzi.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. The Fist That Makes Flesh
2. Downhill Battle
3. Soft Palates Rasp
4. Desperate Reach
5. Top Of The Food Chain
6. Two Great Pale Zeroes
7. Vestigial Tail
8. Attrition Tactics
9. Haruspex Retirement Speech
10. A Perfect Gentleman
11. Wetwork Hangover
12. No Mind Will Enshrine Your Name

Oracle
17136 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Recenzje

Darkspace „Dark Space III I”

PathologistPathologist6 listopada 2014
appalling
Newsy

Wieści od Appalling

OracleOracle2 listopada 2022

Skomentuj