Skip to main content

Brazylijscy death metalowcy REBAELLIUN powracają ze swoim pierwszym albumem od siedmiu lat, drugim od czasu reaktywacji i czwartym od powstania zespołu w 1998. „Under The Sign Of Rebellion” zostanie wydany nakładem Agonia Records 22 września w formie fizycznej i cyfrowej.

„Under The Sign Of Rebellion” to death metalowy manifest gniewu i buntu, wściekłości i oporu, wzniecony przez fałsz i korupcję, które nękały Brazylię w ostatnich latach. Intensywna kanonada brutalnych riffów, galopującej perkusji i napierających rytmów odzwierciedla przeciwności losu, z którymi przyszło się mierzyć muzykom.

„Kiedy zaczynaliśmy komponować następny album, nie wyobrażaliśmy sobie, że będziemy przechodzić przez globalną pandemię, a wraz z nią wsteczne i konserwatywne powstanie w Brazylii; nakłada się na to rząd, który okazał się kłamliwy i skorumpowany,” komentuje REBAELLIUN. „Kiedy zaczynaliśmy nagrywać, nie mieliśmy tekstów, bo pandemia wmieszała się w nasze życie, prowadząc do licznych opóźnień. W chwili narastającej złości na wszystko, co się wokół nas działo, zdecydowaliśmy rozpocząć nagrania bez prób. Oburzenie było tak duże, że chcieliśmy dać upust temu, co czujemy. Teksty zostały napisane w opozycji do tego, co tutaj określamy mianem 'cidadão de bem’ lub 'dobrych ludzi’, obnażając mit, jakim jest życie tych podłych istot. Under The Sign Of Rebellion to album, który próbuje uobecnić szaleństwa życia za pośrednictwem death metalu.”

„Under The Sign Of Rebellion” to ostatni album REBAELLIUN, na którym zagrał nieżyjący już basista/wokalista Lohy Fabiano (1978-2022). Współtworzył wszystkie albumy zespołu, z wyjątkiem debiutu „Burn The Promised Land” z 1999.

Do czasu rozpadu REBAELLIUN w 2002, trio świętowało swój najbardziej produktywny okres, wydając dwa albumy nakładem Hammerheart Records. Zagrali również wiele tras koncertowych (w większość w Europie), dzieląc scenę z Cannibal Corpse, Deicide, Vader i Behemoth. W 2015 zespół wznowił działalność i wydał „The Hell’s Decrees” (2016). Promował album podczas europejskiej trasy koncertowej, na której wystąpił jako co-headliner z Pestilence. Zagrał wtedy również na Party San Open Air i Brutal Assault Open Air. W 2022 Bruno Añaña został ogłoszony nowym wokalistą i basistą zespołu.

„Under The Sign Of Rebellion” został nagrany latem 2021 w RR44 Studio przez Rafaela Siqueirę i zmasterowany przez Jandera Antunesa. Okładkę stworzył Sebastian Suarez, a layout i książeczkę – Alcides Burn (Nervosa). Autorem zdjęć jest Leandro Cherutti.

Utwory:

 1. Intro
 2. All Hail The Regicide
 3. The Gods Manace
 4. Fear The Infidel
 5. Insurgent Fire
 6. Light Eater
 7. The Decimating Opposition
 8. In Heresy We Trust
 9. Hostile Presence
 10. Antagonize
 11. The Ultimate War

Formaty i merch:

 • CD | Czarny LP | Limitowane LP | MC | Pliki cyfrowe | Koszulka

Daty koncertów:
03.11 Winter Rising Fest – Paryż, FR
04.11 Music On – Den Haag, NL
05.11 Elpee Cafe – Deinze, BEL
07.11 TBA – GER
08.11 Klub Muz L – Wrocław, PL
09.11 Hells Bells – Praga, CZ
10.11 Gustaf K – Maribor, Słowenia
11.11 D.O.G. Fest – Milan, IT

Obecny skład:
Sandro Moreira – perkusja
Evandro Passos – gitara
Bruno Añaña – bass, wokal
Przedsprzedaż:
http://rebaelliun.store/

REBAELLIUN on-line:
Facebook: https://pt-br.facebook.com/Rebaelliun
Instagram: https://www.instagram.com/rebaelliun
YouTube: http://www.youtube.com/rebaelliundeathmetal
Spotify: https://open.spotify.com/artist/1xKSJz3q1Ny6kHbrNKCgij

Agonia Records:
Website: https://agoniarecords.com
Webshop: https://agoniarecords.com/store
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: http://youtube.com/AgoniaRec

Oracle
17028 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

lucifuge
Newsy

Wieści od Lucifuge

OracleOracle28 lutego 2021

Skomentuj