Skip to main content

WINGLESS prezentuje nowy teledysk Nyctophilia, promujący bardzo ciepło przyjętą, czwartą płytę Nonconform, która ukazała się w październiku ub. roku nakładem Selfmadegod Records.

Wideo zostało w całości stworzone przy użyciu niezwykle czasochłonnej techniki fotosów. Wszystko kręcono tylko w nocy, przy najmniejszej potrzebnej ilości sztucznego światła.
Przerażające obrazy odzwierciedlają historię mężczyzny uzależnionego od nocy. Depresja, mizantropia i choroba psychiczna to tylko powierzchowność opowieści.

Kilka słów o samym projekcie ze strony lidera i gitarzysty zespołu, Grega:
…Chcieliśmy aby to co powstanie nie było tylko zwykłym teledyskiem jakich wiele gdzie kilka scen fabularnych jest zmontowanych na przemian z ujęciami grającego zespołu. Zamysł był taki aby opowiedzieć konkretną historię, która będzie mocno korespondowała z ponurym klimatem utworu.
„Nyctophilia” – to numer dedykowany wszystkim tym, którzy kochają noc, zatracają się w niej i tylko w czasie jej trwania mogą najlepiej egzystować.
Mam nadzieję, że czarno-biała konwencja całości oraz poklatkowe ujęcia podkreślają tylko wymowny charakter całości…

Teledysk do Nyctophilia dostępny jest tutaj

Mimo wielu zawirowań i perturbacji jakie wydarzyły się w czasie powstawania tego obrazu, udało się ostatecznie po kilku miesiącach uzyskać efekt finalny.

WINGLESS pielęgnuje to co najlepsze w gatunku jakim jest death/doom metal. Zespół powstał w 2012 roku w Krakowie z inicjatywy gitarzysty Grzegorza Luzara

Wiosną tego roku grupa obchodziła dziesiątą rocznicę działalności.

Obecnie zespół pracuje nad kolejną płytą.

WINGLESS online:

https://www.facebook.com/winglessofficial
https://wingless.bandcamp.com
https://www.instagram.com/winglessofficial

SELFMADEGOD RECORDS online:
https://www.selfmadegod.com
https://www.facebook.com/selfmadegod
https://www.selfmadegod.bandcamp.com
https://www.instagram.com/selfmadegod_records
https://www.soundcloud.com/selfmadegodrecords

Oracle
17033 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj