Skip to main content

Morrath to death metalowy zespół powstały na gruzach thrashowego Prowlera w 2020 roku. Fani oraz recenzenci debiutanckiej EPki określili styl zespołu jako zbliżony do klasycznych brzmień amerykańskiej sceny, porównując np. do Morbid Angel, Deicide, Suffocation czy Incantation, pojawiają się również od czasu do czasu elementy slamu czy klasycznego grindcoru. W tekstach pojawia się tematyka osobistych walk i antyreligijna.

Zespół z Leszna przygotowuje się do wydania pełnoprawnego albumu zatytułowanego „Centuries of Blindness„. Za produkcję płyty odpowiedzialny jest Krzysztof Kostencki z Tetra Wave Studio, który pracował między innymi przy płycie SOTHORIS „Wpiekłowstąpienie„. Okładkę płyty stworzył basista zespołu Mieszko Jankowski. Premiera albumu zaplanowana jest na 20 kwietnia 2023 roku i ukaże się w Europie nakładem Metal Is The Law oraz w Ameryce dzięki Diabolus Production. Wkrótce na Bandcampie zespołu zostanie uruchomiony pre-order płyty.

Komentarz zespołu odnośnie płyty: „Centuries of Blindness ma wyrazić nasze spojrzenie na death metal – nasz ulubiony gatunek muzyczny, jest to forma wyrażenia naszych odczuć i emocji, naszych poglądów. Niemniej ważna była chęć wydania płyty, która będzie dobra i do której będzie się chciało wracać – marzyliśmy o tym już za czasów grupy Prowler, gdy zaczynaliśmy próby pierwszego składu, nie umiejąc jeszcze grać na instrumentach„.

Oracle
17033 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Recenzje

Diablerets / Inner+Black „Split”

PathologistPathologist10 października 2015
Newsy

Nowiny od Throneum

OracleOracle23 marca 2011

Skomentuj