Skip to main content

Wydawca: Nuclear War Now! Productions

Nie spodziewałem się wiele, gdy odpalałem Paimon Gate. Ot wiedziony instynktem oraz miłymi wspomnieniami z seansu „Hereditary” włączyłem to i zdziwiłem się, jak to pysznie smakuje. Jak chleb, ale taki domowej roboty, z masełkiem czosnkowo borowikowym.

Paimon Gate jest solowym projektem Jake’a Kohna znanego choćby z Prosanctus Inferni lub Ekthros. Pomiot to świeży, bo dotychczas wydane zostało tylko demko, w zeszłym roku, ale słychać, że Kohn zna się na robocie. Rzeźnik na Diabelskim Dworze zawiera w sobie niecałe pół godziny czarnego, jak dupa Szatana, metalu i jeśli miłe Wam takie nazwy, jak Von, Impaled Nazarene, czy wczesna Necromantia, to zatupiecie nóżkami ze szczęścia. Nie ma żadnej zabawy w intra, tylko już na wjazd dostajemy z płaskiego ścianą dźwięku w postaci „Licensure for Demon Dismissal”. Dalej następuje świetne „Commanded to Speak Clearly”. Co ciekawe, tytuł kawałka odnosi się do tego, iż przywołany Paimon mówi dość niezrozumiale i należy go zmusić do wyraźnej mowy, co pięknie oddano w swoistej solówce pośrodku kawałka, przy której aż widać pętlę na szyi Króla Piekieł. Tutaj warto wskazać, że solówki są naprawdę dobre. Są krótkie, konkretne oraz idealnie wpasowują się w ogólny klimat albumu. Kolejne kawałki utrzymane są w podobnym duchu, ale to nie nuży. Łapałem się na tym, że po dość krótkim czasie zaczynam sobie nucić melodie z tych nieświętych hymnów. Jak solówki, to również riffy, bo te są tutaj doskonałe. Brutalnie atakujące słuchacza i zadające ciężkie obrażenia. W połączeniu ze świetnym, charcząco-skrzeczącym wokalem wychodzi waląca siarką po nozdrzach mieszanka, która przykuwa uwagę od początku do końca, a wierzcie mi zamykające pełniaka „Obsessed with Infernal Symmetry” ma w sobie coś naprawdę bezlitosnego oraz plugawego.

Paimon Gate, to pozycja obowiązkowa dla każdego maniaka surowego, gęsto podlanego siarką black metalu. Poziom jest naprawdę wysoki i jedyne, co mógłbym tu poprawić, to może trochę bardziej wyrazistą oraz finezyjną perkusję. Warto.

Ocena: 8/10

Lista utworów:

1. Licensure for Demon Dismissal
2. Commanded to Speak Clearly
3. Butcher to The Devil’s Court
4. Azazel’s Bleeding Eunich Lord
5. Satan’s Golden War Dragon
6. Obsessed with Infernal Symmetry

Bart
602 tekstów

Przemądrzały, gruby chuj. Miłośnik żarcia, alkoholu i gór, któremu wydaje się, że umie pisać.

Skomentuj