Skip to main content

„Ciemniej” to najnowszy singiel i teledysk z płyty „Pustkowia”, który ukazał się nakładem Pagan Records w tym roku


Ols, jednoosobowy projekt dark neofolkowy z Polski, udostępniła kolejny singiel i teledysk „Ciemniej” z niedawno wydanego czwartego albumu „Pustkowia”. 

Obejrzyj teledysk tutaj:

Anna Maria Olchawa, jedyna członkini Ols, mówi o teledysku: „Ciemniej” to podróż wgłąb. Każdy „krok w siebie” to „krok w ciemność”, gdzie odsłaniają się coraz to nowe pokłady mroku. Każdy, kto ma w sobie tę noc, należy do jednego plemienia. „Ciemność woła ciemność, mrok do mroku ciągnie”…  Góry i bagna, od wieków uważane za krainy niebezpiecznych mocy, wyczuwają tę ciemność i uznają nas za swoich. Czy usłyszysz ich głos?”

„Pustkowia” to płyta, na której wszystko jest „bardziej”. Jest ciemniejsza, cięższa, odważniejsza i bardziej zróżnicowana, ale też smutniejsza, bardziej emocjonalna i wyjątkowo osobista. Wspólnym mianownikiem łączącym wszystkie kompozycje jest pustka: opuszczenie, zamieranie i rozkład, zarówno w sensie dosłownym (znajdziemy tu opuszczone miejsca, wymarłe osady, ruiny pochłaniane przez zieleń) i metaforycznym (emocjonalna pustka, odrzucenie, wykluczenie). 

Każdy utwór na płycie jest inny – od kawałków wręcz metalowych, przez niepokojące rytualne zaśpiewy, po hipnotyzujące, transowe kołysanki. Aranżacje utworów wciąż opierają się na wielogłosowych partiach wokalnych, którym towarzyszy cała galeria instrumentów. Na nowym albumie typowe dla projektu instrumentarium dark-folkowe z rytualnymi bębnami, sekcją dętą i dronowymi basami zostało wzbogacone o rozwiązania z metalowego podwórka, a w partiach wokalnych pojawiają się growle, skrzeki i krzyki, podkreślające emocjonalny charakter utworów. 

Zamów „Pustkowia” przez stronę internetową Pagan Records: https://tinyurl.com/yxezbn9c  lub słuchaj cyfrowo: https://tinyurl.com/2s36x2s4

Ols wydała wcześniej trzy klipy wspierające album: „Pustacie„, „Nie ma światła w oknach” i „Głosy„.

Ols online
Facebook: https://www.facebook.com/Olsproject
Instagram: https://www.instagram.com/ols_music/ 
Spotify: https://open.spotify.com/artist/2wwa6gynvby2ovtkp2f1pw
YouTube: https://www.youtube.com/c/olsproject

Pagan Records online:
Website / Shop: https://www.pagan-records.com
Facebook: https://www.facebook.com/paganrecords
Bandcamp: https://paganrecords.bandcamp.com
YouTube: http://www.youtube.com/paganrecords
Twitter: https://twitter.com/PaganRecords
Instagram: https://www.instagram.com/pagan.records/

Oracle
16676 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj