Skip to main content

Wydawca: Daemon Worship Productions

Odem. Zasadniczo nawet po nazwie nie mogłem na początku wywnioskować, czym może mnie zaskoczyć kapela o takim szyldzie.

Szczerze? Z grubsza, to dalej nie wiem, do jakiej kapeli przyrównać rosyjski duet. Powiedzmy, że jest to black/death metal, z przewagą death metalu jednakże. W zasadzie, to oba gatunki na „Rape Your God and Pray For Reprieve” mieszają się dość swobodnie, choć oczywiście często łatwo jest te dwa źródła inspiracji dla Odem wyodrębnić – na przykład otwierający całość „Crucifixion – His Blessing” brzmi jak black metal o dość pokręconej strukturze, podczas gdy „Completing Myself” w paru momentach dość mocno przypomina mi Morbid Angel czy Immolation. Do tego wokalista ma niezłą, głęboką barwę growla, która pasuje do tych bardziej death metalowych numerów. Przyznam, że mnie osobiście bardziej pasują właśnie death metalowe wałki – czuć w nich ciężar i duchotę kapeli Dolana, masywność uderzenia i intensywność przekazu. Odem naprawdę umie te wszystkie czynniki zewrzeć w całość. O ile nie próbuje wmieszać w to wszystko black metalu, który moim zdaniem burzy nieco przekaz „ Rape Your God and Pray For Reprieve”. To znaczy – nie wypada to źle, ale jednak nie brzmi to tak dobrze, przynajmniej jak na moje ucho. Niemniej jednak nie przeczę, że muzyka Odem należy raczej do tych nietuzinkowych, acz osadzonych w kanonie gatunku.

Podsumujmy. Jak na debiut – jest obiecująco. Osobiście nie zakupię sobie tego krążka we wszystkich możliwych formatach, ale mimo to warto mieć na nich oko. Odem przy odrobinie szczęścia zmiażdży kilka głów.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Crucifixion – His Blessing
2. Nails As the Weapon of Hatred
3. Completing Myself
4. Tortured by Razors
5. Immersion
6. …What Are My Veins Exhaling
7. VII
8. Bloodwar III (Antaeus cover)

 

Oracle
16832 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj