Skip to main content

HELLS HEADBANGERS z dumą prezentuje nowy minialbum od DEMONCY, zatytułowany „Diabolica Blasphemiae”, dostępny na CD, winylu 12″ i kasecie od 15 grudnia.

Dla tych, którzy naprawdę znają black metal, DEMONCY nie wymaga przedstawienia: zawsze niespokojni i zawsze zaskakujący, ich nazwa jest legendarna ze względu na wzniecanie nieskończenie głębokiego kociołka czarnej magii, która jest zupełnie ich własna. Jednym z najwcześniejszych zespołów black metalowych na amerykańskiej ziemi, DEMONCY przeszedł przez liczne składy w ciągu ponad 30 lat, ale zawsze kierowali się wizją wokalisty/multiinstrumentalisty Ixithra. W swoim śladzie pozostawili przełomowe nagrania takie jak „Within the Sylvan Realms of Frost” i „Joined in Darkness”, które pierwotnie zostały nagrane w połowie lat 90., pomimo ich późniejszego roku wydania w 1999 roku. Nawet późniejsze płyty, takie jak „Empire of the Fallen Angel (Eternal Black Dominion)” z 2015 roku, w którym Ixithra całkowicie zreformował album zespołu z 2003 roku w sposób najbardziej miasmiczny, dowodzą potęgi DEMONCY, niezależnie od tego, kiedy i w jaki sposób pojawiają się nagrania.

I tak też jest z „Diabolica Blasphemiae”, pierwszym nowym nagraniem DEMONCY od niemal dekady. Z Ixithrą, który obecnie zajmuje się wokalami i basem, dołączają do niego niesamowicie płodny VJS (Nightbringer, Sargeist, Adaestuo) na gitarze i Vorthrus (Cerebral Rot, Crurifragium) na perkusji. Diabolica Blasphemiae jest zwinięta w swoim przepływie i hipnotyzująca w swoim działaniu – to zgniła, męska prezentacja wiecznego estetyzmu zespołu, brzmiąca jakby mogła pochodzić z połowy lat 90., a jednocześnie zachowuje świeżość podejścia, które przeczy deja vu. W swoim basowym pulsie jest wewnętrznie opróżniona, jednocześnie prezentując eteryczny aspekt, „Diabolica Blasphemiae” eksploruje zarówno powyżej, jak i poniżej, wysyłając fale obsydianowej energii zarówno karzącej, jak i przyjemnej: prymitywna czarna magia metalu ujarzmiona prawdziwym dotykiem autora. Takie, jak zawsze, ale nadal zaskakujące po tylu latach – istnieje tylko jedno DEMONCY.

www.hellsheadbangers.com
www.facebook.com/hellsheadbangers
www.hellsheadbangers.bandcamp.com
www.instagram.com/hellsheadbangers
www.twitter.com/hellshead666
www.youtube.com/user/hellsheadbangers666

Oracle
16943 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj