Skip to main content

Szwedzcy weterani death/doom metalu OCTOBER TIDE wypuścili pierwszy utwór „Tapestry of Our End” z nadchodzącej płyty „The Cancer Pledge”, która ukaże się 6 października nakładem Agonia Records. Utwór otrzymał animowane wideo z tekstem, które można obejrzeć tutaj:

Ostatnie wydania wprowadziły zmiany w muzyce OCTOBER TIDE. Są one kontynuowane na „The Cancer Pledge”, zgodnie z kierunkiem obranym przez założyciela i gitarzystę formacji, Fredirka Norrmana (ex-Katatonia, ex-Trees Of EternityThenighttimeproject). „Inspiracji szukałem w płytach, których słuchałem w latach 80-tych i 90-tych, kiedy dorastałem,” komentuje Norrman. „To bezpośrednia kontynuacja poprzedniego albumu. Mniej doomu, więcej death metalu. Jest melodyjnie, z większą liczbą warstw. To nadal October Tide.”

Muzykę OCTOBER TIDE – melodeath zakrapiany doom metalem – charakteryzuje przewodnia rola gitar, nierzadko opadających w melancholijne i introspekcyjne tony. Zespół powstał w 1994 jako duet, który stworzyli muzycy Katatonii – Fredrik Norrman i Jonas Renske. Od tamtego czasu OCTOBER TIDE przeszedł szereg zmian, w czasie których pielęgnował i rozwijał swoje brzmienie. Obecny skład pozostaje niezmieniony od 2016. Obejmuje gitarzystę i założyciela Fredrika Norrmana, drugiego gitarzystę i brata FredrikaMattiasa Norrmana (ex-Katatonia), wokalistę Alexandra Högboma (ex-Demonical), basistę Johana Jönsegårda (Letters From The Colony) oraz perkusistę Jonasa Skölda (Letters From The Colony / Thenighttimeproject).

Album nagrano i wyprodukowano w 2023 przez OCTOBER TIDE i Karla Daniela Lidéna (BloodbathKatatonia). Ten ostatni zmiksował i zmasterował album. Okładkę przygotował Albin Högbom.

Wraz z wydaniem albumu, OCTOBER TIDE wyruszy w pierwszą część europejskiej trasy koncertowej, która odwiedzi Niemcy, Belgię, Francję, Czechy i Polskę.

Daty koncertów:
OCTOBER TIDE – „Cancer Pledge Europa tour – part I”
06.10 DE Berlin – ORWO Haus
07.10 DE Bitterfeld – Festung
08.10 BE Antwerp – Kavka
09.10 FR Paris – Le Klub
10.10 DE Essen – Don’t Panic
11.10 DE Hamburg – Logo
12.10 DE Osnabrück – Bastard Club
13.10 CZ Suchdol nad Lužnicí – House of Culture
14.10 PL Jarocin – Black Waves Festival

OCTOBER TIDE on-line:
Website: http://www.octobertide.net/
Facebook: https://www.facebook.com/octobertideband
Instagram: https://www.instagram.com/octobertideofficial
Spotify: https://sptfy.com/20Dd
YouTube playlist: https://goo.gl/Nbs3br

Agonia Records:
Website: http://agoniarecords.com
Webshop: http://tinyurl.com/agoniashop
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: http://youtube.com/AgoniaRec

Oracle
17040 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj