Skip to main content

Lilla Veneda to formacja, która powstała w 2019 roku we Wrocławiu z inicjatywy wokalisty Viriana. Zespół wziął nazwę od jednej z najsłynniejszych polskich tragedii romantycznych – Lilla Weneda napisanej przez Juliusza Słowackiego.

Virian komentuje: „Szukaliśmy nazwy, która będzie niepowtarzalna, ale jednocześnie adekwatna do muzycznej atmosfery. Lilla Weneda to mroczna tragedia osadzona w epoce pogańskiej (przedpolskiej). Przypomina najlepsze tragedie Williama Szekspira, tyle że ze słowiańskim tłem.

Dolnośląski zespół zaprezentował właśnie nową kompozycję zwiastującą nowy studyjny album pod tytułem „Primordial Movements„. Grupa po raz kolejny skorzystała z usług Przemka Nowaka z Impressive-Art Studio. Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na 29.02.2024 roku i zostanie wydany własnym sumptem. Wkrótce wystartuje pre-order w sklepie Szataniec.pl Autorką okładki płyty jest Anna Sobczak.

Oracle
16943 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj