Skip to main content

Faust powraca z czwartym albumem w swojej 25-letniej historii thrash/death metalowego grania. „Cisza po Tobie” nawiązuje stylistycznie do entuzjastycznie przyjętego koncept albumu „Wspólnota Brudnych Sumień” (uznaną przez Musick Magazine za jedno z najważniejszych wydawnictw ostatniej dekady w rodzimym metalu). Jest to najbardziej brutalna, najszybsza, a jednocześnie najbardziej liryczna w warstwie tekstowej płyta tej formacji. Od ekstremalnych blastów Pavulona po opartą na białych głosach pieśń pogrzebową i nigdzie indziej nie spotykane instrumentarium. Album ten łamie kręgosłupy stereotypom, poszerza granice metalu. Fani starego KATMorbid AngelTestamentDeath, a nawet Dead Can Dance czy słowiańskiej muzyki źródeł nie będą czuć się rozczarowani.

Materiał zarejestrowano oraz zmiksowano i poddano masteringowi we współpracy z Filipem Hałucha w Heinrich House Studio, partie perkusji nagrano z Pawłem Granowskim w JNS Studio.

Premiera płyty zaplanowana jest na 30 września 2022 roku i ukaże się na CD jewelbox nakładem polskiej wytwórni Szataniecpre-order można zamawiać pod tym linkiem. Autorką okładki oraz 28 stronicowej wkładki z ręcznie malowanymi grafikami jest Anna Malesińska, za layout odpowiada Piotr Czajkowski.

 

Komentarz zespołu odnośnie nowej płyty: „Kolejność utworów na płycie nie jest przypadkowa. Okładka płyty przedstawiająca smutną Maryję z dzieckiem na rękach  otoczeniu gnijących owoców oraz drapieżnych czy padlinożernych owadów sugeruje, że będzie to zbiór refleksji nad kondycją moralną współczesnego, zakorzenionego w wartościach chrześcijańskich społeczeństwa. Wartościach, które gniją, korodują i często są uzasadnieniem nienawiści i nietolerancji. W warstwie muzycznej zespół stara się przedstawić mechanizmy, które ostatecznie prowadzą do gwałtów, przemocy, emigracji, ludobójstwa i zobojętnienia ludzi na te zjawiska. Jest to historia ucieczki rodzica z dzieckiem przed prześladowaniem, aż do momentu, w  którym dalej uciekać już nie są w stanie. Dlatego ostatni, zaśpiewany białym głosem utwór to jednocześnie kołysanka i pieśń pogrzebowa. Autor tekstu wykłada w nim swoją osobistą filozofię na temat tego, co stanie się z nami po śmierci. Jeśli spojrzeć na to z perspektywy Tomka Dąbrowskiego – śmierć nie istnieje„.

­
­
https://youtu.be/J4sU8JoxGro
­
­

Singiel „Jakbyś Gryzła Żwir

Skład zespołu:

Tomasz „Kaman” Dąbrowski – gitara

Maciej Bartkowski – wokal
Krzysztof Słowikowski – gitara solowa

Szymon Grzemski – bas

Paweł „Pavulon” Jaroszewicz – perkusja

Dariusz Ojdana – klawisze

Karolina Matuszkiewicz – śpiew, fidel płocka, suka biłgorajska, kobyz

 

Social Media
Facebook https://www.facebook.com/Faust-Band-Poland-336344530572420/
Bandcamp https://faust4.bandcamp.com/
Spotify https://open.spotify.com/artist/7tWHxCHfsFZoPHzqiQTlIZ
Youtube https://www.youtube.com/channel/UCht5tdVuqzazHVfBtjYliOA

Oracle
17028 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Recenzje

Emptiness „Error”

PathologistPathologist2 maja 2012
Newsy

EP-ka od Soothsayer

EfEf24 grudnia 2016

Skomentuj