Skip to main content

Był kiedyś taki polski label, może nawet pamiętacie, nazywał się Arachnophobia Records. Chorwackie Pogavranjen wydało w „pajęczarni” dwa krążki, a sam label po wypuszczeniu „Jedva čekam da nikad ne umrem” wypluł jeszcze z 10 innych wydawnictw i się zawinął, ale pozostawił po sobie kilka ciekawych rzeczy.

Zespół natomiast milczał przez kilka lat, aż w 2022 wypuścił EPkę „Zvjerski pokreti”, a kilka dni temu podzielili się ze światem nowym pełniakiem zatytułowanym „Ciao!”. Nie wiem czy to pożegnanie z karierą, jak mógłby sugerować tytuł i krótkie „new album. bye.” na fejsbukowym profilu, ale no trochę się u nich pozmieniało, jednakże obecność tego materiału można przynajmniej odnotować, a może nawet zaliczyć odsłuch czy półtora. No Profit Recordings określiło nową płytę jako „A step into the psychedelic prog direction”. Mi wspomniana EPka lepiej podeszła. Macie ją na samym dole.

Nigdzie nie znalazłem informacji, by oba nowe materiały były dostępne gdziekolwiek na CD czy dowolnym innym nośniku, więc zespół chyba uderzył w cyfrę na pełnej.

Pleban
69 tekstów

Skomentuj